Велики шумски пожар код Билеће

16.07.2022. 20:01
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Билећко село Корита захватио је велики шумски пожар, а ватрогасци су успјели да одбране куће у једном засеоку, потврђено је Срни у Територијално ватрогасно-спасилачој јединици Гацко.

Ватра је са свих страна опколила једну кафану, која се налази уз магистрални пут Билећа-Гацко, па се билећки и гатачки ватрогасци боре да је одбране од пожара.

- Тренутно траје трка с временом да се спаси најстарија кафана на овим просторима, кафана "Ускок" на Коритима. Пожар је кафану окружио са свих страна, а гатачки и билећки ватрогасци улажу надљудске напоре да се кафана, као и објекти око ње спасу - навели су из Ватрогасно-спасилачке јединице Гацко.

Како додају јак вјетар пожар носи неконтролисаном брзином.

Коментари 0
Повезане вијести
Источно Сарајево: Угашен пожар, нема повријеђених Источно Сарајево: Угашен пожар, нема повријеђених
У Рогоушићима гори сува трава и ниско растиње, ватрогасци на терену У Рогоушићима гори сува трава и ниско растиње, ватрогасци на терену
Пожар код Фоче Пожар код Фоче
Најчитаније
  • Годишњица смрти предсједника СФРЈ Јосипа Броза Тита
    7h 0m
    29
  • НАТО авиони на Свјетски дан медија, прије 27 година, срушили зграду ТВ Нови Сад
    18h 44m
    0
  • Злочин у Граховишту 1992. године
    4h 22m
    9
  • Сјећање на Војислава Чаркића - нашег доброг проту
    7h 9m
    0
  • Српске светиње - оазе наде (ФОТО)
    6h 50m
    0