Бојана Тошовић, најмлађа жртва НАТО бомбардовање СР Југославије 1999, имала је свега 11 мјесеци када је погинула у ноћи између 10. и 11. априла 1999. године у селу Мердаре код Куршумлије.
Те вечери, уочи православног Васкрса, подручје је гађано касетним бомбама, а једна од њих погодила је породичну кућу Тошовића. Бојана је страдала заједно са оцем Божином, док је њена мајка Марија, која је била у седмом мјесецу трудноће, преживјела напад.
Током 78 дана ваздушних удара, изведено је више хиљада напада на циљеве широм земље, а према процјенама, погинуло је између 1.200 и 2.500 људи, међу којима и 79 дјеце.
За 78 крвавих дана – 79 дјечјих жртава.
"Били смо само дјеца"
У знак сјећања на страдалу дјецу подигнут је споменик "Незаборавник" у Ташмајданском парку у Београду, који је постао мјесто окупљања туге и сјећања.
Споменик симболично чува успомену на сву страдалу дјецу, кроз лик Милица Ракић, чије име представља сву невину дјецу изгубљену током бомбардовања. Стихови исписани на споменику, на српском и енглеском језику, остају као опомена и вјечно сјећање.