Да ли је БиХ на корак до чланства у НАТО

20.06.2021. 21:10
0
ИЗВОР: БН ТВ

Након што је потписивањем Декларације о европској и евроатлантској визији у Анталији, изазвао оштре реакције јавности, предсједавајући предсједништва БиХ Милорад Додик више пута је поручио да то не значи пут у НАТО и да за то нема сагласности у БиХ. С друге стране, информације министра одбране БиХ, говоре нешто потпуно друго.

Након повратка са самита у Анталији, Додик не престаје да увјерава како је у Турској поручио да у Босни и Херцеговини не постоји сагласност за пут ка чланству у НАТО.

Након Додикове изјаве, министар одбране у Савјету министара БиХ саопштава нешто потпуно друго. Сифет Поџић је говорећи у оквиру сесије Круга 99 рекао да интеграције нису заустављене јер је направљен програм реформи за 2021. годину који ће ускоро бити достављен у сједиште НАТО пакта. Поџић каже и да  је БиХ  на посљедњем кораку прије самог пријема у Сјевероатлантски савез.

Након повратка из Турске Додик на све начине покушава да убиједи јавност да нема пута БиХ у НАТО, кажу у опозицији.

Међутим урадио је управо супротно, кажу у Партији демократског прогреса, јер је потписао декларацију у којој читав пасус говори о европским и евроатлантским интеграцијама.

Овим је доказано, каже Бранислав Бореновић, да су сви закључци о путу БиХ у НАТО који су под директивом предсједника СНСД- а усвајани у Народној скупштини, били само још једна  превара грађана Републике Српске.  

Коментари 0
Повезане вијести
Суша опустошила њиве, очекује се скок цијена хране Суша опустошила њиве, очекује се скок цијена хране
Због могућности деформације повучена трпезаријска столица Због могућности деформације повучена трпезаријска столица
Топлотни талас у БиХ пржи усјеве и подиже цијене хране Топлотни талас у БиХ пржи усјеве и подиже цијене хране
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    19h 36m
    0
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    17h 4m
    0
  • У понедјељак наставак суђења оптуженом за удес у којем је погинуо новинар Горан Маунага
    22h 47m
    0
  • Милена Јоковић свједочила о мучењу и убиству супруга Гојка Јоковића
    16h 33m
    0
  • Да ли је нови директор кренуо у истинску ревизију или шминкања стања у ИРБ РС?
    22h 15m
    0