Егзодус Срба са Грбавице (ВИДЕО)

18.03.2026. 17:08
1
ИЗВОР: katera.news

Најпотреснија слика из модерне историје српског народа је егзодус сарајевских Срба.

Сарајевски Срби су херојски бранили и одбранили свој кућни праг и огњиште од неколико пута бројнијег непријатеља. Иако су били побједници у рату, отишли су из Сарајева као највеће патриоте, свјесно подносећи највећу жртву стварања Републике Српске.

Међу посљедњим насељима напуштени су Грбавица, Враца и Ковачићи.

Грбавицу је, уз вјерни народ, напустио и прота Војислав Чаркић, који је са собом понио и крст са недовршене православне цркве у том сарајевском насељу.

Данас је тај крст постављен на храм Светог великомученика Георгија у Миљевићима.

 

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Leo 19.03.2023. 00:22
    Iiii...ne odobriste nije komentar...e zanimljiva ste ekipa,sa aspekta zurnalistike
Повезане вијести
Сарајевско насеље Грбавица вољом политике остало без Срба Сарајевско насеље Грбавица вољом политике остало без Срба
Крст са Грбавице – неуништива нит вјере коју носимо и данас Крст са Грбавице – неуништива нит вјере коју носимо и данас
Пета Бетовенова на калашњикову за дочек 1996. године у Српском Сарајеву Пета Бетовенова на калашњикову за дочек 1996. године у Српском Сарајеву
Најчитаније
  • Свечана литија поводом славе Саборног храма Вазнесења Господњег у Источном Сарајеву
    14h 16m
    1
  • Сјајни резултати основаца из Источног Сарајева на републичком такмичењу из математике
    7h 24m
    0
  • Aкција добровољног давања крви сутра у Источном Новом Сарајеву
    9h 47m
    0
  • Катић: Грађани били веома заинтересовани за разговор
    9h 30m
    0
  • Дан отворених врата данас у Источном Новом Сарајеву
    18h 41m
    0