Дан након изливања из корита и плављења двије зграде и више помоћних објеката у Миљевини, ријека Бистрица дјелимично се повукла остављајући иза себе талоге блата у подрумима, гаражама и шупама.
Станари поплављених зграда данас чисте блато и покушавају да спасу бар дио зимнице која се налазила у подрумима и помоћним објектима.
Они упозоравају да је ово проблем који из године постаје све опаснији, јер се Бистрица полако примиче и осталим зградама, али и демантују наводе појединих медија који су пренијели да се у Миљевини одигравало драматично спасавање људи из бујице.
Драгољуб Давидовић каже да се ниво корита, наношењем ријечног талога, из године у годину подиже.
- Некада је плавила само једна зграда, а постепено је плавни талас растао и дошао и до друге зграде. У опасности су и остале зграде, ако се нешто не предузме и не очисти корито - каже Давидовић.
Његов комшија Момир Говедарица прича да се плављење овог дијела Миљевине понавља већ дуже од 30 година, а да је узрок томе сужавање корита Бистрице на излазу из Миљевине према кањону, које је узроковано још изградњом пута Фоча-Сарајево.
- Или да нас иселе или да нешто рјешавају, свуда се корита чисте и праве подзиде, а код нас ништа. Ово се стално понавља - каже Говедарица.
Он подсјећа да је раније било покушаја да се минирањем најужег дијела кањона повећа проточност, али да то није било довољно.
- Овога пута нас је обишао начелник општине. Рекао је да ће се нешто радити, вјерујемо му, па видјећемо - рекао је Говедарица.
Након што је начелник Милан Вукадиновић, заједно са сарадницима, посјетио становништво погођено поплавама у Миљевини, из општине је најављено да ће формирати стручне комисије које ће снимити стање на поплављеном подручју и у складу са законским оквирима предузети све неопходне мјере и радње.
Регулација корита Бистрице рађена је прије десет година минирањем уског кањона низводно од Миљевине и градњом мањег насипа узводно 300 метара, али то очигледно није било довољно за оволику количину воде.