Хрватска повлачи наполитанке произвођача из БиХ због салмонеле

04.10.2022. 17:58
0
ИЗВОР: srna.rs

Државни инспекторат Републике Хрватске известио је да Лидл Хрватска из предострожности повлачи више врста производа ''Тастино наполитанке'', произвођача из БиХ, због присутности бактерије салмонеле, саопштила је данас Хрватска агенција за пољопривреду и храну.

С тржишта се повлаче следећи производи: Тастино наполитанке с кремом укуса лешника XXL, 1000 г; Тастино наполитанке с какаом XXL, 1000 г; Тастино наполитанке с укусом љешника, 800 г; Тастино наполитанке с укусом какаа, 800 г, свих ЛОТ бројева и рока трајања, због присутности бактерије салмонела у производу.

Произвођач Тастино наполитанки је Пак Рампарт д.о.о., Високо, БиХ, а на тржиште их ставља трговачко предузеће Лидл Хрватска д.о.о.

Производи нису у складу с ЕУ Уредбом о сигурности хране, преноси ХИНА.

Детаљнији подаци о опозиву доступни су на сајту Лидл Хрватска, а обавјештење се односи искључиво на горе наведени производ, саопштено је из Хрватске агенције за пољопривреду и храну.

Коментари 0
Повезане вијести
На фарми у Хаџићима пронађена салмонела код 9.698 товних пилића На фарми у Хаџићима пронађена салмонела код 9.698 товних пилића
Најчитаније
  • Микајло Шимшић – Заборављени херој тунела у Бродару (ФОТО)
    13h 7m
    8
  • Тужна прича јуначке породице Галинац из Војковића
    21h 16m
    1
  • Почетак друге серије злочиначког бомбардовања Републике Српске
    21h 4m
    1
  • Сјећање на Лава Николајевича Толстоја
    20h 54m
    0
  • Обавјештење о планираним прекидима електричне енергије за сутра
    15h 48m
    0