Према истраживању Fiqua школе за посао и маркетинг са Универзитета Duke i Wahrton школе Универзитета у Пенсилванији, људи често претпостављају како нас мултитаскинг чини срећнијим од фокусирања на једну активност.
-Изнова су нам говорили како постоје разнолики зачини у животу који су кључ постизања среће. Разноликост ипак за нас није увијек позитивна - тврди Јордан Еткин, један од аутора истраживања.
Када смо укључени у различите задатке у дугачком периоду времена, рецимо недељу дана, тада се осјећамо срећније. Када у једном дану промијенимо више активности и у кратком року обавимо више задатака осјећамо се мање сретнијима.
Варање мозга
У спроведеном истраживању, знанственици су студенте подијелили у двије групе. Прва група студената је имала један сат да научи више предмета, док је друга група у истом временском року морала учити само један предмет. Прва група је након истраживања рекла како се осјећала мање продуктивнијом за разлику од студената у првој групи.
Научници сматрају да начин како се осјећамо може увелике бити кључ среће. Еткин тврди како обављање већег броја задатака у једном сату може довести до оптерећења и стреса, а ако обавимо све задатке осјећаћемо мању продуктивност. Рад на једном задатку показује супротне резултате сматра Еткин.
Једноставно рјешење је да дан подијелимо на веће временске периоде у којима ћемо обављати само један задатак. Психолози тврде да више задатака које смо добили за обавити можемо ставити под једну категорију те како једноставно редуковање разноликости задатака у нашој перцепцији помаже да се осјећамо боље и остваримо жељену продуктивност.