Кафане и фризерски салони почињу са радом од 11. маја

05.05.2020. 17:36
0
ИЗВОР: srpskainfo

Од 11. маја биће дозвољено да са радом, уз поштовање свих мјера, крену козметички и фризерски салони, аутошколе, ресторани, кафићи, роштиљнице, приватне стоматолошке амбуланте, јавни превоз особа, приређивачи игара на срећу, теретане на затвореном и отвореном, фитнес центри на отвореном и предшколске установе.

Потврдио је ово Радован Вишковић, премијер Републике Српске.

– Хотелима, хостелима, биоскопима, позориштима, дјечијим играоницама, школама за спортске активности  још није дата сагласност струке да могу кренути са радом – рекао је Вишковић. Донесен је и закључак да Министарство трговине и туризма са угоститељима и Министарство привреде са Занатско-предузетничком комором РС и ИЈЗ РС организују састанке гдје ће бити ближе објашњене процедуре и активности за неометани почетак рада привредника.

– Не желимо да било ко сутра има неки проблем, да, када буде вршена контрола, каже да није знао. Желимо да их упознамо шта као привредници, занатлије, угоститељи одраде да би 11. маја могли да крену са радом – истиче Вишковић.

Премијер је додао и да мјере Републичког штаба за ванредне ситуације и градских и локалних штабова нису усклађене.

Објаснио је да, због тога, имамо ситуацију да се отварају тржни центри, а паркови остају затворени.

– Републички штаб никада није донио одлуку о затварању паркова, то су биле одлуке градских или општинских штабова за ванредне ситуације. Сматрам да је требало да буде донесена и одлука о отварању паркова, и то ћемо препоручити градском штабу. Није логично да тржни центри раде, а да је парк затворен, али то није у нашој надлежности – рекао је Вишковић.

Коментари 0
Повезане вијести
Светлана Видаковић из Требиња: Шишање са знаком хуманости Светлана Видаковић из Требиња: Шишање са знаком хуманости
Многи угоститељи у Србији престали да раде од 22 сата Многи угоститељи у Србији престали да раде од 22 сата
У Сарајеву од данас раде кафићи и ресторани У Сарајеву од данас раде кафићи и ресторани
Најчитаније
  • Југославија је 1972. због великих богиња вакцинисала 18 милиона људи у неколико седмица
    10h 56m
    6
  • По чему је Романија добила име (ВИДЕО)
    6h 31m
    33
  • Милутин Миланковић, српски научник који је задужио свијет
    19h 9m
    2
  • Позовимо 17046 за Весну Субашић!
    9h 54m
    0
  • Годишњица смрти Хариса Бркића: И даље се не зна ко је убио легендарног кошаркаша Партизана
    19h 10m
    1