Argentina u finalu Mundijala

13.12.2022. 22:00
0
IZVOR: glassrpske.com

Fudbalska reprezentacija Argentine prvi je finalista Svjetskog prvenstva u Kataru pošto su pobijedili Hrvatsku sa 3-0.

Nošeni fantastičnom podrškom sa tribina na stadionu "Lusail", a na terenu predvođeni Lionelom Mesijem, Argentinci su izborili šesto finale u istoriji i boriće se za treću titulu.

Mesi je postigao prvi gol iz penala u 34. minutu, pet minuta kasnije poslije sjajnog kontranapada, uz malo sreće, Julijan Alvarez je duplirao prednost, da bi mladi napadač Mančester Sitija postigao još jedan gol, u 69. minutu, poslije fenomenalnog solo prodora i asistencije Mesija.

Argentina će u nedjelju od 16 sati igrati u finalu protiv pobjednika drugog polufinala, u kome se sutra od 20 sati sastaju Francuska i Maroko.

Hrvatska će, u subotu, za treće mjesto i bronzanu medalju, igrati protiv poraženog iz drugog polufinala.