Bez dogovora Vlade FBiH i rudara, štrajk se nastavlja

10.09.2019. 13:50
0
IZVOR: nezavisne.com

Predstavnici Vlade FBiH i rudari iz Zenice i Breze nisu postigli dogovor, štrajk se nastavlja.

Grupa od oko 500 rudara iz Zenice i Breze okupila se danas u Sarajevu ispred sjedišta Vlade FBiH i blokirala saobraćaj.

Rudari su tražili da im se obrati federalni premijer Fadil Novalić, te poručili da ako ih premijer ne primi do 12  časova, oni ulaze u zgradu i donose odluku o masovnim protestima.

Podsjetimo, sudbina rudnika mrkog uglja Breza i Zenica, kao i njihovih 2.800 zaposlenih, u najboljem slučaju je neizvjesna s obzirom na katastrofalnu finansijsku situaciju i dugovanja, koja se mjere stotinama miliona maraka, a zbog čega su im računi u blokadi.

Prema zvaničnim podacima, samo prema Poreskoj upravi Federacije BiH zbirno duguju više od 200 miliona maraka.

Komentari 0
Povezane vijesti
Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju
Godišnjica sramne arbitraže za Dobrinju Godišnjica sramne arbitraže za Dobrinju
Povratnici u Trubaru u strahu nakon pljački i obijanja crkve Povratnici u Trubaru u strahu nakon pljački i obijanja crkve
Najčitanije
  • Preminuo sveštenik Bogdan Stjepanović
    20h 3m
    0
  • Učenici iz Istočnog Sarajeva danas u Banjaluci na obilježavanju Dana Vojske Republike Srpske
    21h 44m
    5
  • Trivan na Jahorina ekonomskom forumu: M:tel pokazuje otpornost i u vremenu inflacije
    20h 41m
    0
  • Drugi napad na Ilidžu ne smije biti zaboravljen
    7h 58m
    0
  • Promocija književnog rada prof. dr Saše Kneževića
    20h 52m
    0