Boje DžDžK "Slavija" na „Evropskom kupu Maribor 2020“ braniće 12 takmičara

06.03.2020. 20:17
0
IZVOR: Katera

Na ovogodišnjem „Evropskom kupu Maribor 2020“, koji se održava u Sloveniji, učestvovaće 450 takmičara iz 15 država regiona i Evrope.

Takmičari će se na ovom kupu  takmičiti na 5 borilišta.

Boje Džiu-džicu kluba „Slavija“ braniće 12 takmičara, Golijan Dejan, Matić Lazar, Bujak Davor, Bojanić Luka, Damjanović Danijel, Škrba Pavle, Gotovac Pavle, Jovanović Aleksandar, Blažić Dean, Radošević Tamara, Ždrale Anđela i Damjanović Ljubica.

Ove godine zbog privatnih razloga i povrede na takmičenje ne idu Dragaš Ognjen i Elek Mia.

Ekipu Džiu-džicu kluba „Slavija“ predvodiće trener Blažić Danijel, uz podršku Nedeljka Matića.

- Ove godine nastupamo sa našim najkvalitetnijim i najboljim takmičarima, iza kojih je godina dana kvalitetnog rada. Od njih očekujemo odlične borbe i najsjajnije medalje - rekao je Blažić.

Pored Evropskog kupa, u Mariboru će se održati i Final four Jadranske džiu-džicu lige. Na vrhu tabele, bez ijednog poraza, nalazi se klub „Slavija“, koji će se za ulazak u finale boriti protiv četvrto plasirane ekipe "NiF" iz Aleksinca (Srbija).

Drugi polufinalni par čine ekipe ADK Maribor (Slovenija) i Feniks Podgorica (Crna Gora).