Bolnici "Srbija" doniran aparat za dijagnostikovanje arterijskih bolesti

04.03.2020. 10:58
0
IZVOR: Srna

Vršilac dužnosti direktora preduzeća "Putevi Republike Srpske" Nenad Nešić donirao je danas Bolnici "Srbija" u Istočnom Sarajevu medicinski aparat vrijednosti 58.500 KM, za dijagnostikovanje perifernih arterijskih bolesti.

Vršilac dužnosti direktora Bolnice "Srbija" Nebojša Šešlija zahvalio je Nešiću za ovu vrijednu donaciju, kojom je u ovoj zdravstvenoj ustanovi zaokružena dijagnostika u ovoj oblasti.

-Dobra dijagnostika doprinosi i kvalitetnom rješavanju svih problema u zdravstvu. Ova donacija nije pomoć samo ovoj zdravstvenoj ustanovi, nego svim stanovnicima ove regije- rekao je Šešlija.

On je istakao da u narednom periodu očekuje da, u saradnji sa Vladom Srpske i preduzećem "Putevi Republike Srpske", a na Nešićevu inicijativu, počne rješavanje problema nedostatka parkinga i da u toku ove godine bude asfaltirano 200 novih parking mjesta.

Nešić je rekao da je na zahtjev Šešlije, a u dogovoru sa predsjednikom Vlade Republike Srpske Radovanom Viškovićem, dogovorena donacija aparata, u vrijednosti 58.500 KM, za dijagnostiku arterijskih bolesti.

On je istakao da će "Putevi Republike Srpske", koji su u 100 odstotnom vlasništvu Vlade Srpske, uz saglasnost premijera Viškovića, do kraja maja uraditi parking prostor za Bolnicu "Srbija".

-Na ovaj način pokazujemo da, kako Vlada Republike Srpske, tako i preduzeća koja su u njenom vlasništvu, društveno djeluju i gledaju kako da pomognu svim institucijama koje rade u interesu građana Srpske- naglasio je Nešić.

On je apelovao da svi rukovodioci javnih ustanova, koji mogu, na ovaj način pomognu zdravstvo.

Načelnik Internog odjeljenja u Bolnici "Srbija" Bojan Pejović rekao je da je ovaj aparat veoma značajan i da su sada druga medicinska ustanova, uz Univerzitetski klinički centar Republike Srpske /UKC/ u Banjaluci, koja ima ovaj aparat za najbolju moguću dijagnostiku periferne arterijske bolesti.

-Sa ovim aparatom zaokružujemo dijagnostiku, a tretman traje minut i mnogo je komforniji- naveo je Pejović i dodao da će sada ovaj vid dijagnostike biti dostupan i stanovništvu susjednih regija.

On je podsjetio da u Bolnicu "Srbija" dolazi i vaskularni hirurg profesor Milanko Maksić iz UKC-a Banjaluka.

Komentari 0
Povezane vijesti
Trifković: Elektrodistribucija nije farma za podjelu koka nosilja Trifković: Elektrodistribucija nije farma za podjelu koka nosilja
Veče stendap komedije sa Andrijom Dabanovićem 12. avgusta u Istočnom Novom Sarajevu Veče stendap komedije sa Andrijom Dabanovićem 12. avgusta u Istočnom Novom Sarajevu
Završen obrazovni TV serijal "Zvuci tradicije" Završen obrazovni TV serijal "Zvuci tradicije"
Najčitanije
  • Tačno 115 riječi koje su promijenile tok istorije (FOTO)
    5h 33m
    13
  • Na današnji dan se srpska zastava vijorila na Bijeloj kući
    1h 26m
    3
  • Na današnji dan napadom Austrougarske na Srbiju počeo Prvi svjetski rat
    10h 34m
    0
  • Stanišić odgovorio Božoviću
    3h 20m
    0
  • Crna Gora: Uvodi se pravo na dva dana plaćenog menstrualnog odsustva mjesečno
    21h 29m
    1