Cijene nafte u padu

27.11.2023. 19:10
0
IZVOR: srna.rs

Cijene nafte na svjetskom tržištu danas su u padu u očekivanju sastanka OPEK-a i njihovih saveznika na kojem se očekuje da će biti postignuta saglasnost o produženju ograničenja dnevne proizvodnje i u narednoj godini.

U Londonu je cijena sirove nafte "brent" iz Sjevernog mora manja za 37 centi ili 0,4 odsto i sada je 80,21 dolara po barelu. U Njujorku je cijena svijetle sirove nafte pala za 29 centi ili 9,4 odsto i iznosi 75,25 dolara po barelu.

Cijene su u padu od sredine sedmice kada su OPEK i njihovi saveznici odgodili sastanak do 30. novembra na kojem treba da utvrde detalje oko nesuglasica sa proizvođačima iz Afrike. Od tada se kartel približio kompromisu i izvori su krajem sedmice izjavili da će tražiti jače smanjenje dnevne proizvodnje.

Analitičari su izrazili očekivanje da će Saudijska Arabija nastaviti sa svojom dobrovoljnim smanjenjem dnevne proizvodnje nafte i naredne godine i da će Rusija učiniti isto.

Komentari 0
Povezane vijesti
Cijena "brenta" premašila 85 dolara Cijena "brenta" premašila 85 dolara
Tramp: Moguće okončanje sukoba s Iranom bez nuklearnog sporazuma Tramp: Moguće okončanje sukoba s Iranom bez nuklearnog sporazuma
Italija: Pronađena olupina broda iz rimskog doba Italija: Pronađena olupina broda iz rimskog doba
Najčitanije
  • Pravila oblačenja koje treba da naučite (FOTO)
    21h 23m
    10
  • Obustavljen saobraćaj u Ljubogošti na putu Sarajevo-Pale
    14h 44m
    0
  • Saobraćanje jednom trakom na putu Sarajevo-Pale
    13h 5m
    0
  • Krađa u Han Pijesku
    19h 16m
    0
  • Crveni krst Istočna Ilidža: Za liječenje Dragana Macana prikupljeno više od 27.000 KM
    19h 32m
    0