Članovi Ansambla "Jovan Dučić" krenuli na hodočašće za stradale u Jablanici

14.10.2024. 21:56
0
IZVOR: nezavisne.com

Članovi Ansambla nacionalnih igara "Jovan Dučić" iz Trebinja pošli su jutros na humanitarno hodočašće od Trebinja do manastira Ostrog a sva prikupljena sredstva biće uplaćena za stanovništvo koje su pogodile poplave i klizišta u Jablanici i okolini.

Isidora Zirojević član Ansambla rekla je da nije prvi put da idu na hodočašća, da svako ko proba ima prelijepa iskustva, te rekla da je jutros do manastira Ostrog krenulo oko 30-ak ljudi, članova Ansambla, ali i drugih ljudi.

Zirojevićeva je rekla da njena ideja za hodočašćem ima za cilj da se pomogne stanovništvu Jablanice, koje je ostalo bez krova nad glavom zbog poplava, te apelovala da sugrađani na namjenski žiro račun uplate novac za Jablanicu.

Predsjednik Ansambla nacionalnih igrara "Jovan Dučić" iz Trebinja Nebojša Ratković rekao je novinarima da 30-ak članova društva sa prijateljima kreće na humanitarno hodočašće do manastira Ostrog za postradale u Jablanici, kako bi dali doprinos.

- Ovo je divna omladina, oni su odgovorni, to je dragulj grada Trebinja i Hercegovine, odgovornost je velika. Na svako putovanje nas prati Sveti Vasilije, idemo da mu se zahvalimo za sve što radi i što je radio za nas - rekao je Ratković.

Kristina Zubac član Ansambla jutros je pošla drugi put na hodočašće, da se odlučila jer joj je žao djece koja su izgubila porodicu i dom, te kako bi im pomogli.

Povratak u Trebinje je 16.10 časova, a prevoz je organizovan.

Glavni cilj ovoga hodočašća jeste prikupljanje pomoći ugroženom stanovništvu u Jablanici.

Broj računa na koji se može uplatiti je: 3060122612331311, a primalac: SPCO Konjička. Svrha doznake: Pomoć za Jablanicu.

Komentari 0
Povezane vijesti
U nedjelju tradicionalni poklonički pohod u Stari Brod U nedjelju tradicionalni poklonički pohod u Stari Brod
Dva pehara i 11 medalja za Džudo klub „Sparta“ u Trebinju Dva pehara i 11 medalja za Džudo klub „Sparta“ u Trebinju
Služen pomen vladici Atanasiju povodom pet godina od upokojenja Služen pomen vladici Atanasiju povodom pet godina od upokojenja
Najčitanije
  • Sjećanje na vojnika Sašu Stajića, jednu od prvih žrtava NATO bombardovanja
    23h 40m
    3
  • Han Pijesak: Nepoznati počinilac usmrtio psa na imanju
    20h 57m
    0
  • Posne lazanje sa špinatom
    23h 39m
    0
  • Poetsko veče u znak sjećanja na Mihajla Vitora – prepuna sala i vrtlog emocija u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo (FOTO)
    11h 49m
    0
  • Kovačević: Republika Srpska ima rješenje za problem poskupljenja goriva
    18h 44m
    0