Čudotvorna ikona poslije 40 godina u krsnom hodu oko Pećke patrijaršije

04.04.2020. 13:17
0
IZVOR: Srna

Čudotvorna ikona Pećke Bogorodice prvi put je u litiji poslije 40 godina prošla u krsnom hodu oko spoljnih zidova manastira Pećke patrijaršije, objavljeno je na sajtu Srpske pravoslavne crkve /SPC/.

Za vrijeme krsnog hoda čitana je molitva za izbavljenje od zarazne bolesti koju je sastavio rumunski patrijarh Danilo i akatist Presvetoj Bogorodici Pećkoj.

Iz SPC podsjećaju da je kroz burnu istoriju srpskog naroda, u doba velikih zaraznih bolesti i nevolja, ikona Majke Božje Pećke nošena u litiji kroz grad Peć, čudotvoreći i pomažući vjernima.

Veliku svetinju roda srpskog i pravoslavnog na rukama su nosile igumanija pećka mati Haritina i monahinje.

Prethodno je u manastiru služena praznična liturgija, a po završetku sveštenog vhoda ikone Majke Božje Pećke Krasnice sestrinstvo manastira još jednom se pomolilo za izbavljenje od virusa korona, pošasti koja je snašla srpski narod i cijeli svet, za zdravlje i spasenje svih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Patrijarh Porfirije stigao u Pećku patrijaršiju Patrijarh Porfirije stigao u Pećku patrijaršiju
Godišnjica ustoličenja patrijarha Irineja u Pećkoj Patrijaršiji Godišnjica ustoličenja patrijarha Irineja u Pećkoj Patrijaršiji
Proslavljena slava Pećke patrijaršije Proslavljena slava Pećke patrijaršije
Najčitanije
  • Trg u Istočnom Novom Sarajevu pretjesan za ljubitelje Leksington benda
    21h 6m
    1
  • Kladioničarskim "dojavama" stekao 108.000 KM i 16.000 evra
    23h 16m
    0
  • U subotu na šetalištu u Palama druženje unuka, baka i djedova
    23h 50m
    0
  • Na današnji dan Srbija izradila plan za glavni dio Cerske bitke
    1h 58m
    0
  • Za porodicu Božović prikupljeno više od 90 hiljada evra
    18h 38m
    1