Elektrotehnički fakultet se predstavio na “Banja Luka EXPO 2026”

13.05.2026. 15:05
0
IZVOR: katera.news

Elektrotehnički fakultet Univerziteta u Istočnom Sarajevu predstavio se na 3. Međunarodnom sajmu privrede „Banja Luka EXPO 2026“, koji se okupio privredne subjekte, institucije, akademsku zajednicu, razvojne organizacije i partnere s ciljem promocije domaće privrede, inovacija, novih tehnologija i jačanja međusobne saradnje.

Elektrotehnički fakultet u Istočnom Sarajevu predstavio je svoje studijske programe, obrazovne, naučnoistraživačke i razvojne potencijale, kao i udžbenike čiji su autori profesori i saradnici ovog fakulteta.

Poseban akcenat stavljen je na saradnju sa privredom, tehnička rješenja realizovana za potrebe privrednih subjekata, kao i projekte razvijene u saradnji sa partnerima iz privrede.

- Učešće na Sajmu bilo je prilika da fakultet predstavi aktivnosti koje realizuje u oblastima elektrotehnike, računarstva, automatike, energetike, informacionih tehnologija i savremenih inženjerskih rješenja. Naši predstavnici ostvarili su kontakte sa predstavnicima privrede, institucija i razvojnih agencija, te predstavili mogućnosti saradnje kroz studentske prakse, zajedničke projekte, transfer znanja, inovacije i razvoj tehnoloških rješenja primjenjivih u realnom sektoru - naveli su sa ovog fakulteta.

Poseban značaj  njihovog učešća ogleda se u povezivanju akademske zajednice i privrede, što predstavlja važan preduslov za razvoj novih ideja, unapređenje nastavnog i istraživačkog procesa, kao i jačanje kompetencija studenata za potrebe savremenog tržišta rada.

- Koristimo priliku da zahvalimo Gradskoj razvojnoj agenciji Banja Luka – CIDEA na podršci i pomoći u realizaciji predstavljanja Elektrotehničkog fakulteta na ovom sajmu. Posebno ističemo dosadašnju uspješnu saradnju sa Agencijom CIDEA, koja predstavlja značajan primjer povezivanja akademske zajednice, razvojnih institucija i privrede, te osnov za nastavak zajedničkih aktivnosti i budućih projekata - dodali su u saopštenju.

Elektrotehnički fakultet Univerziteta u Istočnom Sarajevu nastavlja da aktivno učestvuje u događajima koji promovišu nauku, znanje, inovacije, tehnologiju i saradnju sa privredom, potvrđujući svoju ulogu važnog partnera u razvoju visokog obrazovanja, nauke i tehnološkog napretka Republike Srpske.

Banja Luka je od 13. do 15. maja domaćin velike sajamske manifestacije “Banja Luka EXPO 2026”.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nebojša Drinić u posjeti porodici Brčić kojoj je grom usmrtio pet krava Nebojša Drinić u posjeti porodici Brčić kojoj je grom usmrtio pet krava
Maloljetnik pucao iz puške i ranio dvoje vršnjaka u mjestu Prijakovci Maloljetnik pucao iz puške i ranio dvoje vršnjaka u mjestu Prijakovci
Zasađena „Aleja 12 beba“ – vječni podsjetnik na tragediju banjalučkih beba Zasađena „Aleja 12 beba“ – vječni podsjetnik na tragediju banjalučkih beba
Najčitanije
  • Gavrilo Princip – Pucanj za slobodu
    2h 55m
    35
  • „Kasperijada“ danas u Palama
    8h 45m
    0
  • Generacija iz Ilijaša proslavila maturu koju nikada nije imala
    9h 45m
    0
  • Zgrade Parlamenta i Savjeta ministara BiH sagrađene na srpskom groblju
    9h 19m
    8
  • Služen parastos poginulim borcima iz Kasindola (FOTO)
    10h 43m
    0