Finale Lige šampiona (ne)ostaje u Sankt Peterburgu

22.02.2022. 14:10
0
IZVOR: SRNA

Britanski mediji tvrde da bi UEFA, zbog dešavanja u Ukrajini, mogla da oduzme Rusiji organizaciju finalne utakmice Lige Evrope, ali ruski organizatori navode da ova fudbalska asocijacija nije najavila takvu mogućnost.

Šef organizacionog komiteta finala Lige šampiona u Sankt Peterburgu Aleksej Sorokin ističe da se pripreme za finalnu utakmicu odvijaju kao i do sada, a evropska kuća fudbala nije izrazila želju da se utakmica preseli u drugi grad.

Prethodno su britanski mediji prenijeli da UEFA razmatra premještanje finala iz Sankt Peterburga u London, nakon što je Rusija priznala nezavisnost republika u Donbasu.

Finale Lige šampiona u sezoni 2021/22. zakazano je za 28. maj i trebalo bi da bude odigrano u Sankt Peterburgu.

Nakon što su pojedini mediji iz Velike Britanije objavili da UEFA razmišlja da promijeni odluku o gradu domaćinu i preseli finale u London na čuveni Vembli, Sorokin se oglasio, demantujući takvu mogućnost, prenose ruski mediji.

Komentari 0
Povezane vijesti
Na današnji dan „Crvena zvezda“ postala šampion svijeta (VIDEO) Na današnji dan „Crvena zvezda“ postala šampion svijeta (VIDEO)
Doktor Jakovljević: Rusi na korak da registruju vakcinu za rak pluća Doktor Jakovljević: Rusi na korak da registruju vakcinu za rak pluća
Romanija nadigrala Zvijezdu 09 za kraj polusezone Romanija nadigrala Zvijezdu 09 za kraj polusezone
Najčitanije
  • Popis stanovništva iz 1883. godine parohija Rogatica, Sokolac, Glasinac, Goražda...
    4h 52m
    2
  • Kosovski vitez Miloš Ćirković: Na zgarištu ikona Svetog Alimpija Stolpnika
    4h 55m
    1
  • Uhapšena lica iz Pala, Istočnog Novog Sarajeva i Istočne Ilidže
    2h 22m
    2
  • Na današnji dan „Crvena zvezda“ postala šampion svijeta (VIDEO)
    4h 56m
    31
  • Jakov Ignjatović - Začetnik realizma u srpskoj književnosti
    4h 57m
    0