Gašić: Veliki interes za turističke vaučere

30.05.2020. 09:33
1
IZVOR: Srna

Ministar trgovine i turizma Republike Srpske Suzana Gašić očekuje veliko interesovanje građana za turističke vaučere za subvencionisano plaćanje smještaja u Srpskoj.

Gašićeva je ukazala da brojni pozivi građana resornom ministarstvu i Turističkoj organizaciji Srpske pokazuju veliku zainteresovanost za vaučere, čija je pojedinačna vrijednost 100 KM.

Ona je najavila da će ubrzo biti raspisan javni poziv za ugostitelje i turističke agencije zainteresovane za učešće u projektu turističkih vaučera, a nakon toga za građane.

-Mislim da bi prvi turistički vaučer mogao biti iskorišten već u junu- rekla je Gašićeva za "Nezavisne novine".

On je podsjetila da će se prvo ići na distribuciju do 20.000 vaučera, te ponovila da je cilj projekta da se pomogne privrednicima i oblasti turizma, ali i građanima, odnosno da se u nekom dijelu subvencioniše njihov odmor u Republici Srpskoj.

Gašićeva je rekla da je, prema informacijama resornog ministarstva, od 19. marta do 19. maja bez posla ostalo oko 600 ljudi iz sektora turizma i ugostiteljstva koji su bili zaposleni na neodređeno vrijeme.

-Istek ugovora na određeno vrijeme se ne smatra otkazom. Tako da, prema zvaničnim podacima, i nije bilo masovnog otpuštanja ako pogledamo okruženje- rekla je Gašićeva.

Ona je izjavila da je u drugoj polovini marta zabilježeno 55 odsto manje noćenja i 65 odsto manje dolazaka turista, dok se u aprilu u oblasti hotelijerstva i turizma može govoriti o procentu od 100 odsto i da će šteta u tom smislu biti velika, a o konkretnim brojkama može se govoriti u narednom periodu.

Gašićeva je napomenula da je protok robe i usluga bio uredan i da nije bilo ozbiljnih poremećaja na tržištu kada je riječ o osnovnim prehrambenim artiklima, te naglasila da je i dalje na snazi uredba Vlade o ograničenju marži.

Građanima je poručila da u periodu krize usljed pojave virusa korona kupuju domaće, odmor provode u Srpskoj i poštuju epidemiološke mjere.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Kiki 16.06.2020. 21:20
    Bas je pametna vidi se po pogledu
Povezane vijesti
Dan žalosti u Srpskoj 4. jula Dan žalosti u Srpskoj 4. jula
Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
Kresojević: Zatvaranje Rudnika Ljubija još jedan dokaz pogubne politike aktuelne vlasti Kresojević: Zatvaranje Rudnika Ljubija još jedan dokaz pogubne politike aktuelne vlasti
Najčitanije
  • Pale: Nakon svađe upotrijebljeno vatreno oružje
    9h 49m
    8
  • Godišnjica rođenja Petra Kočića
    4h 19m
    0
  • MUP Srpske od danas uvodi elektronske usluge
    7h 14m
    0
  • Sutra „Konferencija beba“ u Istočnom Novom Sarajevu
    10h 44m
    0
  • Dan žalosti u Srpskoj 4. jula
    3h 11m
    0