Kandidat za predsjednika Skupštine Srbije Ana Brnabić

06.03.2024. 20:19
0
IZVOR: in4s.net

Na sjednici Predsjedništva Srpske napredne stranke odlučeno je da kandidat za gradonačelnika Beograda bude predložen Aleksandar Šapić.

Kandidat SNS-a za predsjednika Skupštine Srbije biće Ana Brnabićeva.

Osnivač SNS-a Aleksandar Vučić je rekao da nikad nije vidio nekoga ko se tako hrabro borio, junački, kao malo ko od političara.

SNS nije još donio odluku o kandidatu za mandatara za sastav nove Vlade Srbije.

Mandatar, kaže Vučić, mora da bude prvi u timu, ali odluka još nije donijeta jer postoje dileme koje nisu personalne, već sistemske, a biće riješene u danima pred nama.

Vučiću je sjednica bila važna ne samo zbog donijetih odluka, već i zato što su temeljno i detaljno analizirali situaciju u kojoj se zemlja nalazi, perspektivama, razumijevajući geopolitičku poziciju Srbije.

- Imamo sam priliku da kažem sve ono što vidim i znam kao predsednik Republike, jer su mi neke informacije dostupnije - pojasnio je on.

Poručio je da je za njih od izuzetnog značaja da osigura mir za srpski narod na Kosovu i Metohiji, kao i da su govorili o predstojećim investicijama.

Raspravljalo se i o tome koliko je važno da podignemo našu odbrambenu industriju kada EU već povećava snagu svoje vojne industrije, te da Srbija mora dodatno da ulaže novac ukoliko želi da opstane kao suverena i nezavisna zemlja.

Napomenuo je da je posebno zamolio one funkcionere strane čiji odnos prema ljudima je na lošem nivou da to promijene.

- Razgovarali smo o formiranju pokreta, uskoro ćemo izaći sa tim. Pokret nije nešto što se pravi za izbore, pokret se pravi da bi se zemlji pomoglo u najtežim uslovima - rekao je on i poručio da su pred zemljom najteža geopolitička vremena.

Ukoliko se sukob ne zaustavi do maja, plašim se da ćemo doći do katastrofe neviđenih razmjera, poručio je Vučić i napomenuo da u skladu sa tim moramo da se pripremamo, iako smo mali, osjetićemo posljedice, prenosi RT Balkan.

Komentari 0
Povezane vijesti
U prodavnici slatkiša držala drogu U prodavnici slatkiša držala drogu
Dan kada je u Beograd stigao Muja (FOTO) Dan kada je u Beograd stigao Muja (FOTO)
U Crkvi Svetog Marka u Beogradu služen parastos za stradale u „Oluju“ U Crkvi Svetog Marka u Beogradu služen parastos za stradale u „Oluju“
Najčitanije
  • Priča o Crkvi Preobraženja Gospodnjeg: Sudbina je odredila da ovaj hram bude sagrađen u Sarajevu
    16h 0m
    1
  • Kako je nestao drevni srpski Dubrovnik
    7h 30m
    32
  • Pale: Usljed nesuglasica u saobraćaju, vozaču nanio tjelesne povrede i oštetio automobil
    14h 22m
    3
  • Razmatra se opcija da Dodik bude kandidat za predsjednika Srbije nakon Vučića?
    10h 16m
    9
  • Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta
    4h 9m
    0