Kojić: Sud što hitnije da krene sa izvođenjem svjedoka protiv Ganića

29.11.2022. 11:42
0
IZVOR: srna.rs

Direktor Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica Milorad Kojić izjavio je Srni da Sud BiH treba što hitnije da krene sa izvođenjem svjedoka u vezi sa optužnicom protiv Ejupa Ganića i ostalih za zločin nad vojnicima JNA u Dobrovoljačkoj.

- Odugovlačenje ovog procesa postaje problematično i može na kraju da utiče da se ovaj proces značajno usporava i da biološki nestane određeni broj svjedoka - rekao je Kojić.

Komentarišući odluku Tužilaštva BiH da podigne optužnicu protiv nekadašnjeg komandanta vojne policije takozvane Armije BiH Kerima Lučarevića /64/, koja ga tereti za ratne zločine protiv civilnog stanovništva i ratnih zarobljenika u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu 2. i 3. maja 1992. godine, Kojić je rekao da je važno da Sud BiH potvrdi ovu optužnicu i da se što prije uđe u sudski proces.

Lučarević je jedan od optuženih u predmetu koji Sud BiH vodi protiv Ganića i ostalih za zločin nad vojnicima JNA u Dobrovoljačkoj ulici.

Komentari 0
Povezane vijesti
Predmet "Ejup Ganić i ostali": Svjedok govorio o svom ranjavanju i ubistvima pripadnika JNA Predmet "Ejup Ganić i ostali": Svjedok govorio o svom ranjavanju i ubistvima pripadnika JNA
Svjedok ispričao da je Esad Raonić pucao na transporter JNA i skinuo uniformu sa oficira Svjedok ispričao da je Esad Raonić pucao na transporter JNA i skinuo uniformu sa oficira
Svjedok o ubistvima, ranjavanju i zlostavljanju vojnika u Dobrovoljačkoj ulici Svjedok o ubistvima, ranjavanju i zlostavljanju vojnika u Dobrovoljačkoj ulici
Najčitanije
  • Firma „Braća Marjanović“ zapošljava
    11h 9m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Stuplje - Čelinac (VIDEO)
    5h 51m
    0
  • Diana Budisavljević - Srpski anđeo
    8h 41m
    0
  • Lice lišeno slobode zbog krađe u Istočnoj Ilidži
    14h 40m
    1
  • Javno preduzeće „Uslužni servis“ Istočna Ilidža zapošljava
    15h 27m
    0