Konobar više ne smije da pita plaćate li kešom ili karticom

28.04.2022. 19:02
0
IZVOR: Agencije

Od prvog maja ove godine u Srbiji kreće novi sistem e-fiskalizacije, pri čemu se preko QR koda može skenirati račun – kako bi se utvrdilo da li je validan.

- I još jedna stvar, da građani bolje razumiju. Nema više potrebe da vas neko u ugostiteljskom objektu pita Hoćete li da platite kešom ili karticom; dakle, na vama je, gospodo, da mi date račun. A kako ću ja da platim, to je do mene -  kaže ministar finansija Srbije Siniša Mali, prenosi Telegraf.

Dodaje da se tako smanjuje mogućnost da se “kroz neke duple softvere izbjegava plaćanje poreza”.

Ako vas konobar, ipak, pita to “čuveno pitanje”, ministar finansija kaže da nema pravo na to.

- Nemate pravo da me to pitate, ja vas molim da mi date fiskalni račun, a ja ću na osnovu toga (zavisi i koliko sve košta) da donesem odluku kako ću platiti, to je odgovor koji mušterija može dati - navodi Mali, i dodaje da je ovo “velika promjena u Srbiji”.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Ni nakon 28 godina nije poznata sudbina otetih srpskih rudara Ni nakon 28 godina nije poznata sudbina otetih srpskih rudara
Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj
Basketaši Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva u Varšavi Basketaši Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva u Varšavi
Najčitanije
  • Gavrilo Princip – Pucanj za slobodu
    1h 7m
    35
  • „Kasperijada“ danas u Palama
    6h 57m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    23h 14m
    0
  • Generacija iz Ilijaša proslavila maturu koju nikada nije imala
    7h 57m
    0
  • Zgrade Parlamenta i Savjeta ministara BiH sagrađene na srpskom groblju
    7h 31m
    6