Lana Pudar juniorski prvak Evrope

09.07.2022. 19:00
0
IZVOR: glassrpske.com

Mostarka Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u plivanju za juniore u disciplini 200 metara delfin.

Lana je isplivala dionicu od 200 metara za 2,08,92, a koliko je bila superiornija u odnosu na protivnice u finalu polkazuje i činjenica da je ostavila drugoplasiranu Francuskinju za tri sekunde i 18 stotinki.

Ovo je druga medalja za šesnaestogodišnjakinju na prvenstvu Evrope za juniore u Bukureštu, jer je Lana prije dva dana osvojila srebro u disciplini 100 metara delfin.

Nedugo nakon finalne trke na 200 metara delfin, Lana je izborila i treće finale u Bukureštu u disciplini 50 metara delfin.

Pudareva je završila polufinalnu trku na 50 metara delfin na drugom mjestu u svojoj grupi sa vremenom 26,88.

Na nedavno završenim Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu Lana je osvojila dvije zlatne medalje na 100 i 200 metara delfin.

Komentari 0
Povezane vijesti
Lana Pudar osvojila srebro na Evropskom prvenstvu do 23 godine Lana Pudar osvojila srebro na Evropskom prvenstvu do 23 godine
Lana Pudar osvojila peto mjesto na Evropskom prvenstvu Lana Pudar osvojila peto mjesto na Evropskom prvenstvu
Lana Pudar ide u Ameriku Lana Pudar ide u Ameriku
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Trifkovića, velikog srpskog guslara
    10h 14m
    4
  • Sjećanje na pilota majora Zorana Radosavljevića
    10h 19m
    39
  • Bajden: Ja sam predložio bombardovanje Beograda (VIDEO)
    8h 41m
    10
  • Risto Jeremić, Fočak, nepokolebljivi rodoljub i nacionalni pregalac
    11m
    17
  • Strašna priča iz Gračanice: NATO nam je ubio djecu - umjesto imena ostale tri tačke...
    1h 31m
    25