Mandić: Usvajanje rezolucije - istorijska sramota i tragedija

18.06.2021. 15:39
0
IZVOR: SRNA

Lider Nove srpske demokratije Andrija Mandić izjavio je da se u Srebrenici desio zločin, a ne genocid i naglasio da je istorijska tragedija i sramota da su predsjednik parlamenta Crne Gore Aleksa Bečić, premijer Zdravko Krivokapić, potpredsjednik vlade Dritan Abazović i predsjednik Crne Gore Milo Đukanović proglasili Srbe za genocidan narod.

- Ovakvu rezoluciju /o zabrani negiranja navodnog genocida u Srebrenici/, sramotnu i neodgovornu, nije usvojio ni parlament u BiH - rekao je Mandić i dodao da će je koristiti svi neprijatelji Srba u regionu.

On je rekao da je danas imao i telefonski razgovor sa srpskim članom i predsjedavajućim Predsjedništva BiH Miloradom Dodikom, koji je, kako kaže, ogorčen zbog odluke parlamenta da usvoji Rezoluciju o zabrani negiranja navodnog genocida u Srebrenici.

Mandić je rekao da se odnos snaga u Crnoj Gori vratio na nivo prije 30. avgusta, te da su jučerašnjim glasanjem Srbi proglašeni genocidnim narodom, kao i da su odnosi sa Srbijom razoreni.

On je na konferenciji za novinare u Podgorici rekao da nije vjerovao da će dio vlasti učiniti nešto gore u odnosu na ono što je Milo Đukanović uradio kada je priznao Kosovo i naglasio da su mu iz Crkve rekli da Krivokapić nema više njihovu podršku.

- Niko nije vjerovao da možemo da se suočimo sa ovakvom izdajom, sa ovakvom podlošću, ali izgleda da je to cijena demokratije - naveo je Mandić.

Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević rekao je da su Bečić, Abazović i Đukanović izglasali najsramniju i najizdajničkiju odluku protiv srpskog naroda.

Knežević ističe da se Milo Đukanović sinoć "vratio" kroz Rezoluciju, a pitanje je da li je i odlazio, imajući u vidu poteze Zdravka Krivokapića.

Skupština Crne Gore izglasala je sinoć Rezoluciju o zabrani negiranja navodnog genocida u Srebrenici. Za usvajanje Rezolucije glasalo je 55 poslanika, protiv je bilo 19, a uzdržano sedam.

Rezolucija, između ostalog, podrazumijeva "da parlament osudi i priznaje da se u Srebrenici dogodio genocid i da je ubijeno više od 8.000 Bošnjaka".

Tekst rezolucije predvidio je i da 11. jul bude proglašen Danom sjećanja na žrtve Srebrenice, da se afirmiše mir i stabilnost i da se pozovu javne institucije da istraže ratne zločine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pogledajte kako izgleda kuća u kojoj se krio Alija Balijagić Pogledajte kako izgleda kuća u kojoj se krio Alija Balijagić
Oglas za posao na Cetinju iz 1906: Pored srpskog, kandidat mora znati i neki od stranih jezika Oglas za posao na Cetinju iz 1906: Pored srpskog, kandidat mora znati i neki od stranih jezika
Mještani protestuju zbog Balijagića, traže ostavke u policiji Mještani protestuju zbog Balijagića, traže ostavke u policiji
Najčitanije
  • Danas slavimo Svetog Nektarija Eginskog
    17h 7m
    0
  • Zemljoradnik s ratnim ordenjem svirao klarinet
    15h 18m
    1
  • Snijeg izazvao probleme na Sokocu: Bez struje i vode u pojedinim dijelovima opštine
    16h 52m
    1
  • Preminuo Dragan Marković Palma
    5h 49m
    0
  • Održan zajednički sastanak o klizištu na Trebeviću
    6h 14m
    1