Marina Kurteš nosila zastavu na otvaranju BRIKS igara: "Bilo je veličanstveno"

14.06.2024. 11:45
0
IZVOR: sportdc.net

Karatistkinja "Slavije" Marina Kurteš nosila je zastavu Republike Srpske na otvaranju BRIKS igara u Kazanju koje su otvorene prije dva dana.

Kurtešova se sprema za svoj nastup, a u međuvremenu sumira utiske sa veličanstvenog otvaranja.

- Pripala mi je čast i zadovoljstvo da kao predstavnik reprezentacije nosim zastavu. Nisam do sada imala slično iskustvo. Osjećaj je bio nestvaran, poseban, emocije su bile velike. Moj sportski san, kao i san svakog sportiste je upravo ovo, nositi zastavu kao predstavnik reprezentacije i biti dio jedne ovakve mianifestacije i zaista je teško opisati riječima, Atmosfera je bla odlična, prava sportska. Organizatori su sve odradili na jednom vrhunskom nivou. Bilo je veličanstveno, praćeno vrhunskim scenskim efektima i ostalim scenarijima - rekla Je Kurteš.

Ona će na tatami u subotu u kategoriji do 68 kilograma.

- Mi, kao takmičari ćemo pokušati opravdati svoje prisustvo i ukazano povjerenje. Sigurna sam da ćemo se svi boriti do kraja i ostaviti srce na tatamiju.

Karatisti Republike Srpske i danas izlaze na tatami, a na borilište će Pavle Dujaković, Damjan Golić, Aleksandar Novicki, Lazar Marković, Mihajlo Zrnić, Marko Dabić, Luka Jovanović i Isidora Borovčanin.

Komentari 0
Povezane vijesti
Moskva: Agresija NATO-a na Jugoslaviju – tragedija čije se posljedice i dalje osjećaju Moskva: Agresija NATO-a na Jugoslaviju – tragedija čije se posljedice i dalje osjećaju
SAD imenovala pet zemalja koje su za njih najveća prijetnja – među njima i Rusija SAD imenovala pet zemalja koje su za njih najveća prijetnja – među njima i Rusija
Sjeverni morski put - alternativa Sueckom kanalu i Ormuskom moreuzu Sjeverni morski put - alternativa Sueckom kanalu i Ormuskom moreuzu
Najčitanije
  • Najmlađi stradalnici NATO agresije: Za 78 krvavih dana 79 dječjih žrtava
    20h 43m
    9
  • Današnji dan najteži je porodici Tošović: Mariji je NATO bomba ubila bebu i supruga
    20h 43m
    1
  • Posne lazanje sa špinatom
    10h 49m
    0
  • Draško Stanivuković u pritvoru u Hrvatskoj
    18h 4m
    0
  • Dr Kovačević: Važno je na vrijeme prepoznati simptome i započeti liječenje tuberkuloze
    16h 22m
    0