Matičnoj biblioteci u Istočnom Sarajevu poklonjeno 130 knjiga na ruskom jeziku

21.06.2022. 14:58
0
IZVOR: srna.rs

Matična biblioteka Istočno Sarajevo je dobila je 130 knjiga na ruskom jeziku koje su poklon ruskih građana prikupljen na poziv ambasadora BiH u Moskvi Željka Samardžije.

Osim knjiga savremene ruske književnosti, poklonjena su djela savremene svjetske književnosti prevedene na ruski jezik, te knjige za djecu na ruskom jeziku, saopšteno je iz Matične biblioteke Istočno Sarajevo.

- Knjige će znatno unaprijediti rad Odjeljenja strane knjige i uskoro će biti obrađene u elektronskom katalogu i stavljene na raspolaganje našim korisnicima - poručuju iz Matične biblioteke.

Komentari 0
Povezane vijesti
Počeo peti po redu Sajam knjiga u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO) Počeo peti po redu Sajam knjiga u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)
Održano jedinstveno poetsko-muzičko veče "Živa reč – Pero i Miloš Zubac" Održano jedinstveno poetsko-muzičko veče "Živa reč – Pero i Miloš Zubac"
Matična biblioteka slavi 29 godina Matična biblioteka slavi 29 godina
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u Sokocu
    10h 52m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Stuplje - Čelinac (VIDEO)
    7h 4m
    0
  • Zaposlenica Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH vrijeđala na nacionalnoj osnovi
    4h 43m
    12
  • Diana Budisavljević - Srpski anđeo
    17h 32m
    0
  • Dvogodišnja djevojčica pala sa terase
    15h 29m
    0