Milanović: Učiniću sve da se izbori u BiH ne održe

18.02.2022. 18:42
1
IZVOR: N1 BiH

Predsjednik Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je političku situaciju u regionu i pregovore povodom Izbornog zakona u BiH, rekavši da "ako ne dođe do dogovora, izbori se ne bi trebali održati".

- Ako ne dođe do dogovora, izbori se ne bi trebali održati, učiniću sve da se ne održe. Možda to nije puno. Istovremeno, diplomatska grana famozne EU zagovara stajalište koje je ali potpuno suprotno hrvatskim nacionalnim interesima. Ne ulazim za tumača interesa Hrvata u BiH, ali o njihovom stavu da se izbori, u slučaju da ih nastave lagati i opstruisati, ne održe - kazao je Milanović.

Dodao je još da se radi o “sistemskoj opstrukciji”.

- Briselska birokratija, kontra. Tačno vidiš sistemsku opstrukciju, koji tamo sjednu u Neumu dva dana predstavnike Hrvata i predstavnike SDA, bošnjačke strane. I onda vrše pritisak na Čovića da popusti. Svako popuštanje hrvatske strane, ne Čovića, znači propast. Doveden si do toga da si na ivici litice, da tražiš milostinju - rekao je Milanović i dodao:

- I onda ko je kriv? Kriv je hrvatski elemenat, zašto? Zato što stoji na putu uspjeha tih čatologa, inače bi se vratili na bijelom konju kao neko ko je riješio problem. Ali šta nudiš? Nudiš pokvarenu robu. Hrvatski predstavnici kažu: "Varate i muljate nas godinama, ne možemo to potpisati" - kazao je Milanović.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Hari 18.02.2022. 19:44
    Gospodin Milanović govori istinu kako se radi na štetu Hrvata po pitanju izmjena Izbornog zakona BiH. Čudo da dična, EU i OHR ne nametnu silom zakona izmjene Izbornog zakona koje bi zadovoljile interese Hrvatskog korupsa. Ta tzv. međunarodna zajednica vrlo je hitra kad treba kazniti Srbe, nametnuti im bilo koji zakon, sankcije i druge podvale kojim se služi. Previša titra Bošnjačkoj eliti u šeher Sarajevu, što samo vodi u provaliju, iz koje nema povratka.
Povezane vijesti
Mladić iz Sarajeva teško povrijeđen nakon pada sa krova automobila u pokretu Mladić iz Sarajeva teško povrijeđen nakon pada sa krova automobila u pokretu
Zagreb: Muškarac pucao na djecu iz vazdušne puške Zagreb: Muškarac pucao na djecu iz vazdušne puške
Srebro za Mariju Ušćumlić na Prvenstvu BiH U23 Srebro za Mariju Ušćumlić na Prvenstvu BiH U23
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    21h 31m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    12h 9m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    19h 42m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    23h 14m
    0
  • Izabrano tročlano predsjedništvo beba u Istočnoj Ilidži, najmlađa beba Tadej Simić
    12h 34m
    0