Mitropolit Hrizostom pozvao srpski narod na slogu i sabornost

21.11.2021. 10:49
0
IZVOR: SRNA

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom služio je jutros liturgiju povodom Aranđelovdana u obnovljenoj crkvi Svetog arhangela Mihaila u Srebrenici.

Mitroploit Hrizostom je, obraćajući se vjernicima nakon liturgije, pozvao srpski narod na slogu i sabornost.

On je poručio da je, uprkos brojnim problemima u BiH, najvažnije sačuvati mir, rješenja pronalaziti civilizovano i dijalogom, bez obzira koliko dugo trajao.

Vladika Hrizostom je izrazio zahvalnost svima koji su doprinijeli da se devastirana srebrenička Crkva Svetog arhangela Mihaila obnovi.

Ovu crkvu, kao i ostale u srebreničkoj opštini devastirali su pripadnici muslimanskih snaga tokom rata u BiH.

Crkva je, zahvaljujući prilozima vjernika, kao i firmi i institucija napokon obnovljena i stvoreni su uslovi da se u njoj mogu obavljati vjerski obredi.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srebrenica: Aleksandar Spasojević iz Rudog prvi doplivao do Časnog krsta Srebrenica: Aleksandar Spasojević iz Rudog prvi doplivao do Časnog krsta
Mitropolit Hrizostom služio liturgiju u Sabornom hramu Rođenja Presvete Bogorodice Mitropolit Hrizostom služio liturgiju u Sabornom hramu Rođenja Presvete Bogorodice
Mitropolit Hrizostom: „Slavimo Hrista i dan njegovog rođenja“ Mitropolit Hrizostom: „Slavimo Hrista i dan njegovog rođenja“
Najčitanije
  • Mihailo Pupin - čuveni srpski fizičar, pronalazač i diplomata
    18h 58m
    61
  • Dr Vukobrat Bjelogrlić: Prevencija i rano otkrivanje bolesti bubrega od velikog značaja
    20h 9m
    0
  • Borba nije bila uzaludna: Majka Sergeja Stupara objavila radosnu vijest
    19h 34m
    1
  • Dimitrije Savić najbolji sportista opštine Pale (FOTO)
    12h 1m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: U subotu promocija knjiga đakona Božidara Vasiljevića
    16h 20m
    0