Na današnji dan NATO bombe ubile su dvogodišnjeg Marka

31.05.2021. 11:59
0
IZVOR: Srpska.info

Na današnji dan, 31. maja 1999. godine u 13.25 časova NATO bombom pogođena je stambena zgrada R-74 u Ulici Stevana Nemanje u Novom Pazaru.

Tada je stradalo 11 nedužnih civila, među kojima je i jedna od najmlađih žrtava NATO agresije, dvogodišnji Marko Simić, koji je život izgubio u naručju svoga oca Vladana Simića, prenosi RTV Novi Pazar.

Tačno prije 22 godinu, začuo se zaglušujući zvuk, a onda i snažan prasak. Zlokobna “pečurka” dima digla se iz centra grada. Tada su poginuli i Dragica Biorac, Dragan Simović, Zvezdan Jajić, Miodrag Nikić, Đorđe Pantović, Golub Ratković, Marko Roglić, Raco Vranić i Dejan Milošević.

I danas su se rodbina stradalih i građani Novog Pazara okupili da poginulima zapale svijeće i na mjesto stradanja polože bukete cvijeća. Među njima su bili i gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac, njegov zamjenik Nabojša Ravić, kao i predstavnici Vojske i policije.

Mjesto na kome se nalazi spomenik poginulim Novopazarcima dobio je naziv Trg NATO žrtava, piše Telegraf.

Komentari 0
Povezane vijesti
Porodica generala Pavkovića danas podnosi tužbu protiv NATO Porodica generala Pavkovića danas podnosi tužbu protiv NATO
Godišnjica ubistva dvogodišnjeg Marka Godišnjica ubistva dvogodišnjeg Marka
Djecu im nećemo oprostiti: 27 godina od krvavog NATO zločina u Murini (VIDEO) Djecu im nećemo oprostiti: 27 godina od krvavog NATO zločina u Murini (VIDEO)
Najčitanije
  • Pale: Večeras humanitarna svirka za Marka Pavlovića
    17h 55m
    6
  • Od smrti legendarnog srpskog junaka Hajduk Veljka prošlo je 213 godina: Glavu dao, ali Krajinu nije
    8h 26m
    6
  • „Sport Vision” u Istočnom Sarajevu zapošljava
    16h 59m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Hram srpskih prosvetitelja i učitelja (Olovo)
    6h 56m
    11
  • ,,Glas Crnogorca“ 1888: Jadran je opet srbinsko more, s njega će doći za srpstvo spas
    11h 11m
    0