Naše heroine Bošković i Mihajlović dovele Srbiju do evropskog zlata

08.09.2019. 21:12
0
IZVOR: Katera

U finalu Evropskog prvenstva u odbojci čija je završnica održana u Turskoj, reprezentacija Srbije pobijedila je reprezentaciju domaćina rezultatom 3:2. Ovo je druga titula evropskog šampiona koju je osvojila reprezentacija Srbije u nizu. Posebnu draž predstavlja i činjenica da su se šampionke i ove godine za Evropsko prvenstvo pripremale u sportskoj dvorani Peki na Palama.

U odličnoj sportskoj predstavi u pet setova koju su priredile ove dvije selekcije, reprezentacija Srbije uspjela je savladati pritisak domaćih navijača i pokazati da je u ovom trenutku najkvalitetnija ekipa u Evropi. Kapacitet Ankara dvorane je 12000 sjedećih mjesta, a dvorana je bila popunjena do posljednjeg mjesta. Najefikasnije igračice u reprezentaciji Srbije su bile Bošković sa 23 poena i Mihajlović sa 22.

U borbi za treće mjesto i bronzanu medalju odbojkašice Italije porazile su Poljsku rezultatom 3:0 (25:23, 25:20, 26:24). Najbolja u sastavu Italijanki je bila Paula Egonu sa 23 poena. U sastavu Poljske, Smarček-Godek upisala je 15 poena.

Komentari 0
Povezane vijesti
Mladi košarkaši Srbije u četvrtfinalu evropskog prvenstva, pobijedili 106:36 Mladi košarkaši Srbije u četvrtfinalu evropskog prvenstva, pobijedili 106:36
Jelena Kozić – žena, majka, kraljica Jelena Kozić – žena, majka, kraljica
Zasijao hilandarski svetionik usred Srbije: Da djeci obasja put Zasijao hilandarski svetionik usred Srbije: Da djeci obasja put
Najčitanije
  • Vuk Mandušić - "Crni Vlah" kojeg su se Turci bojali
    15h 6m
    3
  • Hitan sastanak nakon jučerašnje nesreće na putu Foča-Sarajevo
    16h 4m
    5
  • Uskoro počinje rekonstrukcija mosta na pravcu Rogatica-Ustiprača
    11h 27m
    2
  • Sredstva od akciza usmjeriti za rekonstrukciju puta Foča-Sarajevo
    10h 55m
    2
  • Božović: Jednima stijene padaju na glave, drugi uzimaju milione
    9h 39m
    0