Nema potrebe da razgovaramo o ANP-u, jer se to neće desiti

20.08.2019. 12:42
0
IZVOR: ATV

Nema potrebe da razgovaramo o ANP-u, jer se to neće desiti - poručio je srpski član Predsjedništva BiH, Milorad Dodik, nakon što su danas otkazane dvije sjednice Predsjedništva na kojima se trebalo raspravljati o tom dokumentu i mandataru za predsjedavajućeg Savjeta ministara.

-Mislim da ovo ništa ne rješava, gospoda Džaferović i Komšić su rekli da će glasati protiv predsjedavajućeg ako ne budem glasao za ANP - izjavio je Dodik.

-Sporazum vrijedi do 5. septembra, pa ćemo vidjeti šta ćemo dalje. Ulazimo u jedan novi zastoj - ocijenio je Dodik.

-Ovo nije kupovanje vremena, mi ni u kojem obliku nećemo prihvatiti ANP. Jasno poručujem, u mom mandatu se neće glasati o tom famoznom akcionom planu - kategoričan je Dodik.

Dodik je naglasio da su ipak donijeli neke odluke - od kojih je najznačajnija ona da se izdvoji tri miliona KM za dovršavanje graničnog prelaza Ljubovija-Bratunac.

Članovi Predsjedništva BiH Željko Komšić, Milorad Dodik i Šefik Džaferović su se uoči njihovog održavanja dogovorili da otkažu dvije današnje sjednice na kojima se trebalo glasati o Godišnjem nacionalnom programu (ANP) i mandataru za predsjedavajućeg Savjeta ministara BiH.

Komentari 0
Povezane vijesti
Kojić uputio telegram saučešća Miloradu Dodiku Kojić uputio telegram saučešća Miloradu Dodiku
Preminula majka Milorada Dodika Preminula majka Milorada Dodika
Dodik: Razgovarati sa Srbima o napuštanju zajedničkih institucija Dodik: Razgovarati sa Srbima o napuštanju zajedničkih institucija
Najčitanije
  • Na današnji dan počeo egzodus Srba iz Zapadne Slavonije
    2h 33m
    0
  • Povrijeđena četiri lica u saobraćajnoj nezgodi na dionici puta Međeđa-Ustiprača
    18h 22m
    0
  • Opština Istočna Ilidža podržava snimanje dokumentarnog filma o herojima ratne bolnice na Sokocu
    17h 48m
    0
  • Radno vrijeme 1, 2. i 9. maja na području opštine Istočna Ilidža
    23h 55m
  • Nikola Lubura na prestižnom evropskom kupu u Tbilsiju
    15h 6m
    0