Nevrijeme stiže u region: Očekuju se obilne padavine, oluje i snijeg

10.03.2024. 21:47
0
IZVOR: nezavisne.com

Evropa je danas pod uticajem ciklona sa zapada kontinenta. Veoma obilne padavine zahvatile su Italiju, uz snažne pljuskove sa grmljavinom. Očekuju se i grmljavinske oluje, uz opasnost od poplava i bujica.

Istovremeno, u Alpima na sjeveru zemlje veje obilni snijeg i očekuje se i do pola metra novog snijega, zbog čega će postojati opasnost i od lavina.

Talas obilnih padavina premiješta se preko sjeveroistoka Italije i zahvatio je Istru i Sloveniju. U toku večeri i noći veoma obilne padavine, uz grmljavinske pljuskove očekuju se širom Slovenije, Istre, sjevernog Jadrana i severne Dalmacije, a zahvatiće i oblast Dinarida.

Do jutra veoma obilne padavine zahvatiće i jug Dalmacije, Hercegovinu i Crnu Goru. U ovim predjelima kiša će u ponedjeljak biti praćena veoma obilnim pljuskovima sa grmljavinom. Očekuje se da padne i više od 100 litara kiše po kvadratnom metru, lokalno i više, naročito u oblasti Dinarida, pa se očekuje opasnost od poplava i bujica ali i od odrona.

Duvaće veoma jak, na udare i olujni južni vjetar sa udarima od 100 km/h, a visoki plimni talasi plaviće obalna područja.

U Crnoj Gori najobilnije padavine očekuju se na jugu, jugozapadu i zapadu zemlje.

U planinama u sjevernim i centralnim predjelima Crne Gore i na sjeveru Hercegovine iznad 1700 metara nadmorske visine vejaće snijeg, a očekuje se da padne i do pola metra snijega.

Kako će snažno južno strujanje doneti velike količine pijeska iz Sahare, odnosno prašine, očekuju se prljave i blatnjave padavine.

Postepeno smirivanje vremena očekuje se od utorka, javlja "Telegraf.rs".

Komentari 0
Povezane vijesti
Nakon ekstremnih vrućina u Italiji pao snijeg Nakon ekstremnih vrućina u Italiji pao snijeg
Upozorenje na jaku kišu i nepogode Upozorenje na jaku kišu i nepogode
Najjača oluja u posljednjih 49 godina pogodila Australiju Najjača oluja u posljednjih 49 godina pogodila Australiju
Najčitanije
  • Nepoznati detalji iz života Stevana Kalembera
    6h 54m
    3
  • Ljetno osvježenje: Sladoled, kraljevska poslastica
    22h 1m
    0
  • Uhapšeno lice iz Istočne Ilidže, pronađena droga i oružje
    2h 42m
    0
  • Navršilo se 27 godina od ubistva srpskih žetelaca, zločin nikada nije rasvijetljen
    22h 21m
    0
  • Muzičko-poetsko veče Tanje Banjanin i Mirjane Bobić Mojsilović u Istočno Novom Sarajevu
    19h 29m
    0