Noć bez incidenata, u podne protest u Gračanici

22.06.2023. 10:08
0
IZVOR: srna.rs

Na Kosovu i Metohiji protekle noći nije bilo incidenata i situacija je jutros mirna, a za 12.00 časova najavljen je protest Srba u Gračanici zbog hapšenja Dragiše Milenkovića i drugih nedužnih Srba.

Organizatori protesta uputili su poziv svim Srbima iz centralnog dijela Kosova da svojim prisustvom daju podršku uhapšenom Milenkoviću i usprotive se nastavku hapšenja nedužnih Srba.

Milenkoviću je juče određeno policijsko zadržavanje od 48 časova, a njegov advokat Dejan Vasić izjavio je da je vrlo izvjesno da je u pitanju zamjena identiteta i da Milenković nije osoba koju policija samoproglašenog Kosova traži.

Porodici Milenkovića juče je dozvoljeno da mu dostave lijekove jer je dijabetičar.

Situacija u opštinama na sjeveru Kosova i Metohije ista je kao i prethodnih dana - Srbi se mirno okupljaju i noću dežuraju ispred opštinskigh zgrada u kojima se smjenjuju pripadnici ROSU jedinica.

Pripadnici Kfora ispred zgrada uz borna auta obezbjeđuju prilaze opštinskim zgradama.

Od juče popodne preko administrativnih prelaza Jarine, Brnjak i Merdare dozvoljen je prolaz svim kamionima, osim onima koji prevoze srpsku robu.

Na administartivnim prelazima nalazi više stotina kamiona natovarenih srpskom robom.

Komentari 0
Povezane vijesti
Fudbalskim turnirom čuvaju sjećanje na ubijene srpske dječake Fudbalskim turnirom čuvaju sjećanje na ubijene srpske dječake
Srbi u obavezi da pamte stradalu djecu u Goraždevcu Srbi u obavezi da pamte stradalu djecu u Goraždevcu
Srbin koga je pretukla takozvana kosovska policija nalazi se u šok sobi Srbin koga je pretukla takozvana kosovska policija nalazi se u šok sobi
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u saobraćajnoj nesreći u Rogatici
    11h 41m
    0
  • Tri zemljotresa registrovana tokom noći na području Sarajeva
    13h 29m
    1
  • Godinama bez rotacije: Učitelji u školama Sarajevsko-romanijske regije traže pravedniji raspored rada
    7h 51m
    0
  • Miholjdan `72 na Ilidži
    11h 22m
    0
  • Pisma čitalaca: Povećana osnovica za vojne invalidnine, a korisniku stiglo tek 2,28 KM više
    12h 4m
    2