Novakov plan: Zna se najveći cilj i to nije broj jedan

12.10.2023. 19:37
0
IZVOR: nezavisne.com

Najbolji teniser na planeti, Novak Đoković se polako priprema za završni dio sezone. Najveći cilj do kraja sezone za njega nije da bude broj jedan, ali jeste jedan od najbitnijih i pokušaće da završi godinu kao prvi teniser svijeta.

Do sada je završavao sedam puta, ovo je velika šansa za osmi put jer ima 500 bodova više u ATP trci od Karlosa Alkaraza (nemojte je pomiješati sa ATP listom koja računa rezultate u posljednjih godinu dana, ATP trka računa samo rezultate od početka sezone).

On je danas dao izjavu novinarima u Beogradu gdje se pripremao za završnicu sezone.

- U toku su pripreme za završni deo sezone i preostala tri turnira na kojima učestvujem, u Parizu, Bersiju, na Završnom Mastersu u Torinu i Dejvis kup u Malagi, četvrtfinale protiv Velike Britanije. Radujem se predstojećim izazovima, i dalje sam u trci za 'broj jedan' sa Karlosom Alkarazom u toj borbi. Imam još nekoliko nedelja, taman dovoljno da spremim svoje telo i da dovedem igru do željenog nivoa. Verovatno će ta pauza od pet nedelja između takmičarskih obaveza između US Opena i turnira u Bersiju verovatno uticati na početku, ali nadam se da ću to uspeti da prebrodim što pre i da ću ući u željeni nivo i tempo igranja takmičarskog tenisa - rekao je Novak Đoković.

Ipak, čini se da mu je najbitnije u ovom trenutku da napravi dobar rezultat sa reprezentacijom Srbije.

- Očekivanja su naravno najviša, kao i ambicije, to sam ponovio nebrojeno puta u karijeri. Imao sam mnogo uspeha u Bersiju i u dvorani tokom karijere, ništa manje ne očekujem ni ove godine osim najviših ciljeva. Najveća želja mi je da osvojimo Dejvis kup, nadam se da ćemo svi biti zdravi, u formi i da ću osvojiti bar jedan od dva predstojeća turnira u dvorani - rekao je Novak.

Komentari 0
Povezane vijesti
Đoković večeras u dublu Đoković večeras u dublu
Đoković oborio još jedan rekord Đoković oborio još jedan rekord
Đoković osvojio 101. titulu Đoković osvojio 101. titulu
Najčitanije
  • Licu iz Rogatice skidan novac sa bankovnog računa u iznosu od 1.200 KM
    18h 12m
    0
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    12h 11m
    4
  • Još sedam dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    10h 17m
    3
  • Čuvajmo sjećanje na nevino stradale Srbe u srednjem Podrinju i Birču
    19h 8m
    2
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    7h 49m
    0