Novi sadržaj za najmlađe posjetioce planine Romanije

24.01.2021. 20:51
0
IZVOR: opstinasokolac.net

Planina Romanija, zahvaljujući Planinarskom društvu „Glasinac“ dobila je novi sadržaj za svoje najmlađe posjetioce. Od danas na lokaciji Nadromanija u blizini planinarskog doma „Crvene stijene“ uređena je staza sa ski – liftom za djecu, a ujedno je otvorena i skijaška sezona za ovu godinu.

Kako navode iz PD „Glasinac“ najmlađi članovi društva i gosti danas su zvanično imali priliku da po prvi put koriste nedavno nabavljeni ski – lift i skijašku opremu, te da ih čini ponosnim činjenica da će novi sadržaj najmlađim Sokočanima pružiti mogućnost učenja prvih skijaških koraka i uživanja u zimskim sportovima.

Slika

Foto: opstinasokolac.net

- Kao bivši skijaš, nisam ni slutila da ću jednoga dana skijati na Romaniji. Žao mi je što je skijaški klub prestao sa radom, potencijala ima i treba ih koristiti. Ideja planinara o nabavci opreme i ski – lifta, brzo se sprovela u djelo i kao u najljepšoj priči za kratko vrijeme sve to je na raspolaganju za najmlađe posjetioce planine Romanije. Jedno je sigurno od danas na planini možete da osjetite pravu draž skijanja i da uživate u zimskoj idli uz šetnju na čistom vazduhu, kao i boravku u planinarskom domu „Crvene stijene“ koji nudi ugodnu planinsku atmosferu - istakla je za portal ,,Sokolac-srce Romanije” Vera Mijatović sekretar PD „Glasinac“.

Pored planinarskog doma, uređenih planinarskih staza, ferate ovo je još jedan u nizu sadržaja koji Romaniju polako svrstavaju među turistički atraktivne lokacije, naročito u zimskom periodu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Roditelji-njegovatelji traže izmjenu Zakona o dječijoj zaštiti Roditelji-njegovatelji traže izmjenu Zakona o dječijoj zaštiti
Na proljećnom pohodu Romaniji oko 250 planinara iz Srpske i Srbije Na proljećnom pohodu Romaniji oko 250 planinara iz Srpske i Srbije
Vrijeme pred ekranima šalje djecu kod logopeda Vrijeme pred ekranima šalje djecu kod logopeda
Najčitanije
  • Vojska Republike Srpske rušila avione Alijanse
    4h 27m
    7
  • Najavljeni prekidi električne energije za sutra
    17h 59m
    1
  • Divljanu još tri mjeseca pritvora
    20h 33m
    2
  • U avionu "Er Srbije" na letu do Krakova prvi put kompletno ženska posada (FOTO)
    20h 14m
    3
  • Dan kada je okean progutao „nepotopivi“ Titanik
    4h 39m
    0