Novi veliki uspjeh za Majdova, finale Evropskog prvenstva u Pragu

21.11.2020. 14:54
0
IZVOR: rts

Džudista Nemanja Majdov ponovo je obradovao sve ljubitelje ove vještine u Srbiji, plasirao se u finale Evropskog prvenstva u kategoriji do 90 kilograma, koje se održava u Pragu.

Majdov je na putu do finala savladao četiri protivnika. U borbi za zlato u kategoriji do 90 kg, naš džudista suočiće se sa Rusom Mihailom Igoljnikovom. Finalni blok u O2 areni u Pragu počinje u 16.00.

Zanimljivo, njih dvojica su se već borili u finalu EP, prije dvije godine u Tel Avivu, kada je trijumfovao Rus. Tako da naš džudista ima priliku da mu se revanšira za taj poraz.

Majdov je bacanjem zavazari u završnici polufinala savladao Gruzijca Beku Gvinijašvilija. Dok je Igoljnikov pobedio Azerbejdžanca Mehdijeva.