Društvenom mrežom "Fejsbuk" od juče kruži status koji se odnosi na našeg sugrađanina, predsjednika Studentske asocijacije Fakulteta zdravstvenih studija u Sarajevu Nemanju Jovičića iz Istočnog Sarajeva, koji doslovno sadrži niz uvreda na račun srpskog naroda i stanovnika Republike Srpske, te svojevrsni medijski linč protiv njega od strane izvjesnog Jasmina Mulahusića.
Izvjesni Mulahusić je na svom fejsbuk profilu napisao da je Nemanja Jovičić sin bivšeg pripadnika Vojske Republike Srpske, te da je njegov otac učestvovao u „opsadi Sarajeva“ tokom rata, kao i to da sada njegov sin, odnosno Nemanja, studira u Sarajevu i predsjedava pomenutom asocijacijom.
Pomenuti Mulahusić je istraživao „Fejbuk“ profil Jovičića, te tako i nabrojao njegove prijatelje na „Fejsbuku“, opisao fotografije koje se na tom profilu nalaze, te naveo da je Nemanja „kao takav“ predvodnik studenata jednog fakulteta u Sarajevu.
- Mnogi od nas, a pogotovo naša djeca će reći da je to OK. Mnogi od nas, a pogotovo naša djeca su mentalno utučena, ubijeno im je dostojanstvo. A onda će mene i sve nas, sestre i braćo, koji u ovome vidimo poraz i poniženje, nazvati fašistima, počet će nam držati lekcije o ljudskosti. Otići će i dalje. Priklonit će se sinu vojnika VRS. Naša djeca, kao i mnogi od nas, nemaju kičmu da pitaju Nemanju Jovičića da li priznaje genocide u Srebrenici, da li je VRS agresorska vojska i slično – navodi se između ostalog u statusu pomenutog Mulahusića.
Mulahusić je pozvao sve prijatelje i pratioce da podijele njegov status, odnosno objavu koja , prema njemu, pokazuje „svu tragediju i izgubljenost jednog naroda“.
U statusu izvjesnog Mulahusića ni za jednog stanovnika Republike Srpske nema ništa sporno, osim toga da se ovdje ili vodi hajka na ovog mladića samo zato što je Srbin, stanovnik Republike Srpske i što je kao takav, odnosno što je jedan Srbin predsjednik studentske asocijacije jednog fakulteta iz Sarajeva, što je Srbin predvodnik studenata u Sarajevu ili postoje neki drugi razlozi?!
Ako je Sarajevo multietničko i ako u njemu, kao što to tvrde u Federaciji BiH žive i Srbi i svi drugi narodi BiH, na jednak način i uživaju jednaka prava, zašto onda izvjesnom Mulahisuću smeta što je Srbin na čelu studentske organizacije jednog sarajevskog fakulteta?
Ovdje se postavlja pitanje i šta to očekuje sve druge studente iz Republike Srpske, prvenstveno Srbe koji studiraju u Sarajevu, kakva je njihova budućnost i njihov život u Sarajevu, kakva im se poruka šalje? Je li u Sarajevu ne trebaju studirati Srbi zato što su Srbi, zato što žive u Republici Srpskoj?
Ostaje nam da se pitamo....
D.Đ.
Da li ste vi zaista pitali to što ste napisali?
Čuj Sarajevo multietničko!!??
Jes' multietničko koliko i moja pokojna baba, Bog da joj dušu prosti.