Pješke do Ostroga da bi pomogli liječenje djevojčice iz Trnova

14.05.2023. 10:43
1
IZVOR: srna.rs

Siniša Miličević i Nenad Vuković iz Istočnog Sarajeva krenuće sutra pješke iz Istočnog Novog Sarajeva u humanitarni pohod prema Manastiru Ostrog kako bi pomogli liječenje teško oboljele Magdalene Vlaški iz Trnova.

Miličević je rekao Srni da će krenuti ujutro u 8.00 časova ispred dvorane "Srbija" i da su prvi dan planirali da pješače do Dobrog Polja, drugi dan do Foče, treći dan do Pivskog manastira, potom do Nikšića i na kraju do Ostroga.

On je naveo da je to put od oko 200 kilometara koji će proći pješke kako bi ukazali na to da je osmogodišnjoj djevojčici iz Trnova koja je oboljela od maligne bolesti neophodna pomoć.

Miličević je napomenuo da svako ko iskaže želju da pomogne novac može uplatiti na žiro račun koji je otvoren za ovu namjenu.

Uplate na račun mogu se izvršiti i na broj 5520001975658815 u Adiko banci na ime Zorica Dursun, Trg Srđana Kneževića osam, 71220 Trnovo.

Miličević je naveo da je prvi humanitarni pohod koju zajedno sa svojim prijateljem želi realizovati i da su planirali da pod Ostrog stignu u petak uveče, 19. maja.

- Biće nam zadovoljstvo ukoliko uspijemo makar malo pomoći ovoj djevojčici i njenim roditeljima - kaže Miličević koji vjeruje u humanost naroda i svih dobrih ljudi.

Osmogodišnja Magdalena Vlaški iz Trnova boluje od maligne bolesti i trenutno je na liječenju u Kliničkom centru Srbije u Beogradu, nakon čega bi liječenje trebalo da nastavi u inostranstvu, za šta je potrebno prikupiti oko 300.000 evra.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Goran 14.05.2023. 15:41
    Bpg vas blagoslovio momci
Povezane vijesti
Projekcijama dokumentarnih filmova obilježavanje 30 godina od egzodusa sarajevskih Srba Projekcijama dokumentarnih filmova obilježavanje 30 godina od egzodusa sarajevskih Srba
Trnovo: Stipendije za 16 studenata Trnovo: Stipendije za 16 studenata
Put Foča–Sarajevo biće prohodan za 45 dana Put Foča–Sarajevo biće prohodan za 45 dana
Najčitanije
  • Zanimljive činjenice o Albertu Ajnštajnu
    14h 50m
    0
  • Sjećanje na Nedeljka Zelenovića: Ljubitelji pisane riječi pamtiće ga po vrhunskim stihovima
    14h 55m
    0
  • Na današnji dan rođen Mika Antić, legenda srpske poezije
    14h 54m
    0
  • Rajko Kušić - čelična snaga svjetskog šampiona i duša mekša od romanijske mahovine
    13h 46m
    1
  • Požar kod Foče
    4h 16m
    0