Plivanje za Časni krst u Rakitnici

14.01.2025. 09:45
0
IZVOR: srna.rs

Plivanje za Časni krst u Rogatici prvi put će biti održano na rijeci Rakitnici u nedjelju, 19. januara, na praznik Bogojavljenje, najavili su iz Crkvene opštine i opštine.

Plivanju će prethoditi liturgija i osveštanje vode u Hramu Svete Trojice u 9.00 časova.

Registracija učesnika kod kupališta Sportsko-rekreativnog centra "9. januar" planirana je u 11.00 časova, a plivanje u 12.00 časova.

Za sve prisutne organizatori su obezbijedili kuvano vino.

Za učešće u plivanju za Časni krst u Rogatici zainteresovani se mogu projaviti na brojeve telefona 066/198-193 /Marko/ i 065/795-570 /Mladen/.

Srpska pravoslavna crkva i vjernici 19. januara obilježavaju praznik Bogojavljenje kada se Hristos krstio na rijeci Jordan i tom prilikom Bog se javio ljudima u tri lica - Sveta Trojica.

Toga dana osvećuje se vodica u pravoslavnim hramovima, koja ima čudotvorno i iscjeliteljsko dejstvo, a vjernici se pozdravljaju tradicionalnim pozdravom "Bog se javi - Vaistinu se javi!".

Slika

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Uskoro početak rada pogona za preradu krompira u Rogatici Uskoro početak rada pogona za preradu krompira u Rogatici
Radno vrijeme na području opštine Rogatica tokom predstojećih praznika Radno vrijeme na području opštine Rogatica tokom predstojećih praznika
Sutra prezentacija Javnog poziva za predaju prijedloga projekata u sklopu ReLOaD3 programa Sutra prezentacija Javnog poziva za predaju prijedloga projekata u sklopu ReLOaD3 programa
Najčitanije
  • Dogodine u Prizrenu
    3h 26m
    12
  • Priča o psima koji su položili život na Košarama (FOTO)
    36m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Potpisani ugovori za banjsko liječenje penzionera
    23h 58m
    2
  • Sveti Varnava Ispovjednik – svjetlost i utjeha sarajevskim Srbima još od Drugog svjetskog rata
    30m
    3
  • Uskoro početak rada pogona za preradu krompira u Rogatici
    17h 41m
    0