Пливање за Часни крст у Ракитници

14.01.2025. 09:45
0
ИЗВОР: srna.rs

Пливање за Часни крст у Рогатици први пут ће бити одржано на ријеци Ракитници у недјељу, 19. јануара, на празник Богојављење, најавили су из Црквене општине и општине.

Пливању ће претходити литургија и освештање воде у Храму Свете Тројице у 9.00 часова.

Регистрација учесника код купалишта Спортско-рекреативног центра "9. јануар" планирана је у 11.00 часова, а пливање у 12.00 часова.

За све присутне организатори су обезбиједили кувано вино.

За учешће у пливању за Часни крст у Рогатици заинтересовани се могу пројавити на бројеве телефона 066/198-193 /Марко/ и 065/795-570 /Младен/.

Српска православна црква и вјерници 19. јануара обиљежавају празник Богојављење када се Христос крстио на ријеци Јордан и том приликом Бог се јавио људима у три лица - Света Тројица.

Тога дана освећује се водица у православним храмовима, која има чудотворно и исцјелитељско дејство, а вјерници се поздрављају традиционалним поздравом "Бог се јави - Ваистину се јави!".

Слика

 

Коментари 0
Повезане вијести
Рогатица: Реална основа за признавање боричког арапског коња као аутохтоне расе Рогатица: Реална основа за признавање боричког арапског коња као аутохтоне расе
Ћебић најбољи атлетичар, а Мићевић најуспјешнији тренер Ћебић најбољи атлетичар, а Мићевић најуспјешнији тренер
Након забране: Дјечак поријеклом из БиХ први допливао до крста на Новом Зеланду Након забране: Дјечак поријеклом из БиХ први допливао до крста на Новом Зеланду
Најчитаније
  • Берјан: Стечајна мафија у служби Миће Краљевића
    22h 10m
    1
  • Тешка незгода код Гацка, има повријеђених
    3h 51m
    1
  • Специјална јединица „Бели вукови“ прославила крсну славу
    22h 52m
    0
  • Сарајево прогласило дан жалости
    23h 26m
    0
  • Возач трамваја предат у надлежност тужилаштва
    17h 48m
    0