Polno nasilje nad djetetom: Vrhovni sud RS ukinuo oslobađajuću presudu

24.09.2024. 14:43
0
IZVOR: srpskainfo.com

Vrhovni sud Republike Srpske ukinuo je oslobađajuću presudu A.Š. iz Banjaluke, optuženom za polno nasilje nad djetetom, potvrđeno je portalu Srpskainfo.

Vrhovni sud je tako prihvatio žalbu banjalučkog tužilaštva i predmet vratio na novo suđenje.

Banjalučanin A.Š. je zbog teškog krivičnog djela bio uhapšen još u oktobru 2017. godine, ali se tokom postupka branio sa slobode.

Optuženi se teretio i za čak četiri krivična djela nasilja u porodici ili porodičnoj zajednici.

A.Š. je optužen da je u periodu od aprila 2016. do jula 2017. godine u namjeri zadovoljenja polnih nagona u više navrata počinio polne radnje nad dvoje maloljetne djece. Optužnica ga je teretila i da je djecu i njihovu majku, odnosno svoju bivšu suprugu, fizički i verbalno napadao te bezobzirnim ponašanjem ugrozio integritet djece.

Nakon prvostepenog suđenja koje je bilo zatvoreno za javnost, A.Š. je bio oslobođen krivice.

Prema Krivičnom zakonu RS po kojem se sudi optuženom, minimalna zaprijećena kazna je pet godina zatvora.

Zbog zaštite identiteta žrtvi, ne možemo objaviti identitet optuženog Banjalučanina.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ćorić novi v.d. direktora IRB-a Ćorić novi v.d. direktora IRB-a
Foča: Radnik "Pošta Srpske" ranjen iz vazdušne puške pri pretovaru pošiljke Foča: Radnik "Pošta Srpske" ranjen iz vazdušne puške pri pretovaru pošiljke
Republika Srpska bi do 2050. godine mogla da izgubi još 250.000 - 300.000 ljudi Republika Srpska bi do 2050. godine mogla da izgubi još 250.000 - 300.000 ljudi
Najčitanije
  • Mrtav medvjed na drvetu u naselju Podgrab kod Pala
    19h 48m
    4
  • Firma "Međo" iz Istočnog Sarajeva zapošljava!
    3h 51m
    0
  • Foča: Radnik "Pošta Srpske" ranjen iz vazdušne puške pri pretovaru pošiljke
    4h 41m
    0
  • Hljeb sa bijelim lukom
    20h 1m
    0
  • Kombi sletio sa auto-puta: Dječak poginuo, sedam povrijeđenih
    6h 41m
    0