Predstavljena analiza energetske efikasnosti u osnovnim i srednjim školama Istočnog Sarajeva

06.10.2021. 11:11
0
IZVOR: Katera

Prezentacija Analize energetske efikasnosti realizovana je u prostorijama Gradske uprave Istočno Sarajevo u okviru projekta “Sačuvajmo energiju ZAJEDNO”, koji je podržan kroz Program Razvojne Saradnje Republike Češke.

Prezentaciji je prisustvovalo 20 učesnika koje su činili direktori osnovnih, srednjih škola i predstavnici lokalnih zajednica sa teritorije grada Istočno Sarajevo.

Cilj prezentacije Analize je predstavljanje rezultata sprovedenog anketiranja o stanju energetske efikasnosti u osnovnim i srednjim školama sa područja grada Istočno Sarajevo. 

Tokom prezentacije učesnicima su predstavljeni analizirani podaci dostavljeni od strane devet osnovnih i četiri srednje škole, a koji se odnose na stanje građevinskih objekata, te potrošnju električne i toplotne energije.

Na kraju događaja predstavljene su preporuke i naredni koraci za poboljšanje energetske efikasnosti za svaku pojedinačnu školu.

Svrha projekta je uvođenje održivog sistema upotrebe obnovljivih izvora energije kroz uspostavljanje solarnih sistema/elektrana i realizaciju kampanje podizanja svijesti u četiri srednjoškolska centra sa područja grada Istočno Sarajevo, odnosno SŠC "Istočna Ilidža", SŠ "28. juni" Istočno Novo Sarajevo, SŠC "Sveti Vasilije Ostroški" Sokolac i SŠC "Pale" Pale.

Projekat implementira Gradska razvojna agencija Istočno Sarajevo.

Komentari 0
Povezane vijesti
Škole u Hrvatskoj učenike nenajavljeno testiraju na droge: Rezultati stižu roditeljima na kućnu adresu Škole u Hrvatskoj učenike nenajavljeno testiraju na droge: Rezultati stižu roditeljima na ku...
Usvojen Budžet grada Istočno Sarajevo za 2026. godinu u iznosu od 26.230.000 KM Usvojen Budžet grada Istočno Sarajevo za 2026. godinu u iznosu od 26.230.000 KM
Dojava o bombama u osnovnim školama u Istočnom Sarajevu Dojava o bombama u osnovnim školama u Istočnom Sarajevu
Najčitanije
  • Priča Moma Kapora za sve koji cijeli život nešto čekaju
    15h 53m
    53
  • Kako je nastajalo Istočno Sarajevo (II dio)
    18h 56m
    3
  • Podizanje Hilandara iz pepela: Godišnjica požara i velika obnova nemanjićke zadužbine (VIDEO)
    19h 26m
    54
  • Registracija vozila ponovo poskupljuje
    17h 27m
    0
  • ViK Pale: Vanredno obavještenje
    4h 35m
    0