Priča o dobročinstvu i stotinama pretrčanih kilometara za izlječenje malog Vukašina

14.05.2022. 20:08
0
IZVOR: rtrs.tv

Iz Rudog, priča o dobročinstvu i stotinama pretrčanih kilometara za izlječenje dvadesetomjesečnog Vukašina Mićevića.

Policajac Aleksandar Spasojević trčeći od Rudog do manastira Tumane u Srbiji, prikupio je dio novčane pomoći.

Tridesetjednogodišnji policajac Aleksandar Spasojević iz Rudog za pet dana pretrčao je 400 kilometara. Za neupućene teško, za njega to je najmanje što je mogao uraditi za Vuleta.

Plemenit povod davao mu je snagu – prvi dan savladao je više od 70 kilometara, slično i drugi, dok ga je u trećem pomalo osvajao umor.

Aleksandru, ovo nije prvi put da se otisnuo na daleko trčanje. Prije tri godine, uspio je da istrči do manastira Ostrog. To iskustvo, mu je pomoglo i u ovom podvigu. Snagom vjere, uvjerio se i u čuda. Na jednoj dionici trke, priča, čudom je izbjegao ozbiljne posljedice.

Vjeruje u čuda, i u dobre ljude koji će pomoći da se maleni Vukašin izliječi.

Sin penzionisanog policajca, nastavlja da radi na ostvarenju svojih snova, a to je da trči do Svete Gore.

Poručuje - biti policajac više je od službe, uzvišenije i snažnije – biti čovjek koji je uvijek spreman da pomogne.

Komentari 0
Povezane vijesti
Borbe kod Višegrada i Rudog 1993. godine Borbe kod Višegrada i Rudog 1993. godine
U Rudom počinje da se gradi magistralni put koji će povezati Republiku Srpsku i Srbiju U Rudom počinje da se gradi magistralni put koji će povezati Republiku Srpsku i Srbiju
Još danas aktivan humanitarni broj 1412 za Vukašina iz Rudog – Budimo humani! Još danas aktivan humanitarni broj 1412 za Vukašina iz Rudog – Budimo humani!
Najčitanije
  • Ilija Nikolić: Od solunskog ratnika do predsjednika opštine
    13h 47m
    1
  • Putin se okupao u ledenoj vodi povodom Bogojavljenja
    11h 23m
    1
  • Vojislav Čelik prvi doplivao do Časnog krsta na rijeci Željeznici u Istočnoj Ilidži
    8h 44m
    1
  • Trnovo: Mirjana Golijanin prva doplivala do Časnog krsta
    10h 31m
    0
  • Godišnjica smrti Živojina Mišića - „ko ne zna za strah, taj ide napred"
    12h 49m
    0