Prijetnje Zvezdi sa Kosova pred meča sa Trepčom

19.09.2019. 20:21
0
IZVOR: Kurir

Voljom žrijeba koji je održan prije dva dana odlučeno je da se u 1/16 finala Kupa Srbije sastanu Zvezda i Trepča iz Kosovske Mitrovice.

Čelnici FS tzv. Kosovo na sve načine pokušavaju da spriječe dolazak crveno-belih u južnu srpsku pokrajinu, pa nakon zvaničnog saopštenja, uslijedilo je i saopštenje sekretara FS tzv. Kosova Erola Saljihua.

– Malo je vjerovatno da će Crvena zvezda igrati na Kosovu. Poslali smo žalbu FIFA i UEFA. Slučaj se razmatra i veoma je osjetljiv.

Poslali smo informacije i zahtjev policiji i carini tzv. Kosova da sprieče njihov ulazak na tzv Kosovo. Ukoliko budu ušli, to će biti propust organa bezbjednosti, poručio je sekretar Fudbalskog saveza tzv. Kosova, Saljihu.

Uslijedio je i odgvor sa srpske strane, pa se odmah zatim oglasio i prvi čovjek Takmičarske komisije Fudbalskog saveza Srbije koji je organizator Kupa Srbije, Miodrag Janković. Moguća je i promjena domaćinstva, te da Trepča putuje u Beograd.

– Mi ćemo da pokušamo sve da se taj meč odigra u zadatom terminu, a pošto je Trepča izvučena na žrebu kao domaćin Crvenoj zvezdi, to realno stvara određene organizacione probleme. Prije svega oko same organizacije utakmice, pa do gostovanja navijača u Zvečanu, što je u ovom trenutku nemoguća misija, poručio je Janković.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Zvezda se zahvalila Poljacima zbog transparenta „Kosovo je Srbija“ (FOTO) Zvezda se zahvalila Poljacima zbog transparenta „Kosovo je Srbija“ (FOTO)
Fudbalski biser – Talenat devetogodišnjeg Vukašina iz Foče prepoznala "Crvena zvezda" Fudbalski biser – Talenat devetogodišnjeg Vukašina iz Foče prepoznala "Crvena zvezda"
Novi Pazar: Napadnut autobus sa fudbalerima Zvezde Novi Pazar: Napadnut autobus sa fudbalerima Zvezde
Najčitanije
  • U saobraćajnoj nesreći kod Višegrada stradale dvije žene
    23h 11m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Liplje - Teslić (VIDEO)
    7h 9m
    0
  • Paljanin uhapšen zbog napada na radnike inspekcije
    5h 50m
    0
  • Zbog snijega obustava saobraćaja preko Rogoja, snijeg i grane na kolovozu od Sokoca do Vlasenice
    8h 18m
    1
  • Pale: Uručena pomoć porodici junaka sa Košara
    22h 59m
    1