Profesor Milanka Babić na naučnom skupu u Andrićgradu

07.07.2024. 19:00
0
IZVOR: katera.news

U Andrićgradu je od 5. do 7. jula 2024. godine održan naučni skup Književno stvaralaštvo Enesa Halilovića, dobitnika „Velike nagrade Ivo Andrić“ za 2022. godinu.

Na skupu je predstavljeno 20 referata čiji su autori profesori i naučni saradnici srbističkih katedri iz Srbije i Srpske i Instituta za književnost iz Beograda.

Prijepodnevnom sesijom predsjedavali su profesori Filološkog fakulteta iz Beograda – prof. dr Mina Đurić i prof. dr Miloš Kovačević, a popodnevnom prof. dr Dragiša Bojović, profesor Filozofskog fakulteta u Nišu, i prof. dr Milanka Babić, profesor Katedre za srbistiku, Filozofskog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

Prof. Babić je izlagala i referat „Jezičko-stilske karakteristike romana ‘Ako dugo gledaš u ponor'“ Enesa Halilovića.

Komentari 0
Povezane vijesti
O pravnoj nauci govori 240 profesora iz 36 zemalja O pravnoj nauci govori 240 profesora iz 36 zemalja
Danas međunarodni naučni skup na Pravnom fakultetu u Palama Danas međunarodni naučni skup na Pravnom fakultetu u Palama
Počeo naučni skup, prisustvuju Budimir i Kalabuhov Počeo naučni skup, prisustvuju Budimir i Kalabuhov
Najčitanije
  • U Gornjoj Jošanici već 33 godine ne gori slavska svijeća
    6h 39m
    0
  • Mileva Marić Ajnštajn – 150 godina od rođenja naučnice
    2h 58m
    0
  • Potvrđena optužnica protiv roditelja zbog napada na maloljetnog sina u Istočnom Novom Sarajevu
    7h 47m
    1
  • Svetosavska nagrada profesorici Vedrani Mijović Pantelić
    21h 9m
    0
  • Upoznajte grad u kojem je rođen Sveti Nikola (VIDEO)
    10m
    0