Sara Ćirković postala svjetski šampion u boksu

25.11.2022. 20:46
0
IZVOR: srna.rs

Sara Ćirković, reprezentativka Srbije i član Bokserskog kluba "Obilić" iz Zvornika, postala je svjetski šampion u boksu nakon što je u finalu Svjetskog prvenstva pobijedila Sofi Vinter Roshaug iz Danske.

Ćirkovićeva je osvojila zlatnu medalju i postala prvakinja u kategoriji do 51 kilograma.

Ona je sa 5:0 pobijedila takmičarku iz Danske u finalu Svjetskog prvenstva u boksu za uzrast mlađih seniora.

Bio je ovo još jedan sjajan meč Ćirkovićeve i treća pobjeda u mečevima sa bokserkom iz Danske. Zlatna medalja Ćirkovićeve je najveći uspjeh jednog sportiste koji trenira u nekom od zvorničkih klubova, kažu u Bokserskom klubu "Obilić".

Svjetsko prvenstvo u boksu, koje je počelo 11. novembra, održano je u španskom gradu Alikante.

U dosadašnjim susretima Ćirkovićeva je savladala Roshaugovu u polufinalu Evropskog prvenstva za mlade /Budva 2021./ i u četvrtfinalu Evropskog prvenstva koje je u aprilu ove godine održano u Sofiji.