Sarajevo šesto u svijetu po zagađenosti vazduha

16.11.2020. 11:24
0
IZVOR: Srna

Prema svjetskom indeksu kvaliteta vazduha, Sarajevo se nalazi na šestom mjestu po zagađenosti vazduha.

Odmah iza Sarajeva je Priština, te Beograd, koji je na 15. mjestu.

Prema podacima sajta "Eko-akcije", vazduh u Sarajevu je jutros vrlo nezdrav i indeks kvaliteta iznosi 153.

Vazduh je nezdrav i u Tuzli, gdje indeks kvaliteta vazduha iznosi 167, u Zenici 168, Lukavcu 161, Ilijašu 183, Visokom 169 i Živinicama 154.

Jutros u 9.00 časova umjereno zagađen vazduh je u Jajcu, gdje je indeks kvaliteta 91 i u Goraždu 89.

U slučaju da je vazduh u kategoriji - nezdrav, moguća je pojava pojačanih simptoma i intenziteta bolesti kod osoba sa bolestima srca i disajnih organa, poput astme. Svi ostali bi mogli početi osjećati negativan uticaj zagađenja na zdravlje.

Plućni i srčani bolesnici, trudnice, djeca i starije osobe trebaju da smanje bilo kakve fizičke aktivnosti na otvorenom, a produžena ili veća naprezanja tokom boravka napolju trebalo bi da izbjegavaju i svi ostali.

Komentari 0
Povezane vijesti
Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u Istočnom Sarajevu i Sarajevu Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
Mitropolit Hrizostom: Hristos je vaskrsenjem pokidao okove smrti Mitropolit Hrizostom: Hristos je vaskrsenjem pokidao okove smrti
Proslava Vaskrsa u Sarajevu kroz vijekove: Privrženi vjeri i u najtežim vremenima Proslava Vaskrsa u Sarajevu kroz vijekove: Privrženi vjeri i u najtežim vremenima
Najčitanije
  • Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
    9h 19m
    1
  • Ovo su stari srpski običaji na veče Velikog petka
    23h 35m
    0
  • Poginule tri osobe, dvije povrijeđene
    1h 15m
    0
  • Pale: Najmlađi na kreativnoj radionici šarali jaja
    21h 15m
    0
  • Mitropolit Hrizostom: Hristos je vaskrsenjem pokidao okove smrti
    22h 17m
    0