Sokolac: Aktivan požar na Girskom brdu u rejonu sela Bare

06.08.2024. 12:05
0
IZVOR: srna.rs

Na Girskom brdu, na području mjesne zajednice Bare, pripadnici Vatrogasnog od‌jeljenja Sokolac i tridesetak radnika Šumskog gazdinstva "Romanija" i danas gase šumski požar na nepristupačnom terenu, rekao je Srni komandir ovog od‌jeljenja Mile Šarac.

Radnici Radne jedinice Kaljina pri Šumskom gazdinstvu "Romanija" juče su u 11.30 časova javili vatrogascima da je izbio požar u rejonu sela Bare, ali je vatra stavljena pod kontrolu tek uveče zbog nepristupačnosti terena.

Šarac je istakao da je riječ o nepredvidivom podzemnom požaru tako da se vatra aktivirala ponovo jutros.

On je rekao da se voda, u saradnji sa mještanima i radnicima šumarstva, doprema u bačvama u blizinu požarišta, a potom uz pomoć vatrogasnih pumpi izbacuje ka liniji požara u šumi, što sve skupa otežava gašenje.

- Juče smo gasili šumski požar devet časova, ali i danas nas očekuje mnogo rada da bi vatru stavili pod kontrolu na nepristupačnom terenu - izjavio je Šarac.

Komentari 0
Povezane vijesti
Zatražen pritvor za Sokočanku koja je pokušala da ubije muža Zatražen pritvor za Sokočanku koja je pokušala da ubije muža
Porodična drama u Sokocu Porodična drama u Sokocu
Crkva Svetog oca Nikolaja u Kruševcima kod Sokoca (FOTO) Crkva Svetog oca Nikolaja u Kruševcima kod Sokoca (FOTO)
Najčitanije
  • Pravi Valter je četnički vojvoda: On je zaista branio Sarajevo
    4h 11m
    24
  • Zaboravljeni korijeni: Crkva Svetog Ilije u Ilijašu (VIDEO)
    4h 10m
    4
  • Potpuno istinita priča o keruši Gabi, heroju Beograda čiji spomenik i danas stoji u ZOO vrtu (VIDEO)
    17h 4m
    33
  • Zatražen pritvor za Sokočanku koja je pokušala da ubije muža
    20h 36m
    6
  • Sprovođenje osumnjičenog za pokušaj ubistva na Trebeviću (VIDEO)
    21h 26m
    0