"Sokolend" okupio veliki broj djece i roditelja

15.05.2025. 21:20
0
IZVOR: srna.rs

Manifestacija "Sokolend", organizovana danas na Sokocu povodom Međunarodnog dana porodice, okupila je nekoliko stotina djece i njihovih roditelja na sportskim terenima gdje su organizovane brojne igre.

Vršilac dužnosti direktora sokolačke Ustanove za kulturu "Pero Kosorić" Žana Podinić rekla je novinarima da je prvi put na ovaj način organizovana manifestacija povodom Dana porodice, u saradnji sa lokalnim vrtićem i Udruženjem "Majka i dijete", u želji da privuče što više učesnika na sportskim terenima i postane tradicionalno mjesto porodičnog okupljanja.

Ona je naglasila da su u okviru ove manifestacije djeca nastupala u 13 zanimljivih i popularnih igara, među kojima je i takmičenje sa roditeljima, najmađi su uživali u muzici i slikanju po licu, te druženju sa osam animatora i takmičenjima u dječijim vještinama na točkovima, sa lopticama i kockama.

Prema njenim riječima, za sve najuspješnije u brojnim igrama obezbijeđene su "slatke nagrade", kojima su se mališani posebno obradovali.

Podinićeva je naglasila da je održavanje manifestacije pomogao kabinet načelnika opštine Sokolac Strahinje Baševića.

Slika

Foto: srna.rs 

Snežana Dangubić iz sokolačkog vrtića naglasila je da se u ovoj predškolskoj ustanovi Međunarodni dan porodice obilježava svake godine, jer vrtić i porodica ne mogu jedno bez drugog.

Ona je navela da ove godine praznik obilježavaju zaposleni u vrtiću sa 182 djece iz ove ustanove i njihovim roditeljima, skupom u kojem se razvija takmičarski duh kod mladih, u saradnji sa lokalnom ustanovom za kulturu i Udruženjem "Majka i dijete".

Dangubićeva je navela da su se najmlađi takmičili u slaganju džinovskih kocki, u dobacivanju i ubacivanju loptica i u vožnji kartinga.

Bojana Savić, majka četvoro djece iz Udruženja "Majka i dijete", naglasila je da su ovakve manifestacije poželjne na Sokocu, kako bi se djeca i njihovi roditelji više okupljali i družili, što je veoma bitno za socijalizaciju mladih, te izrazila zahvalnost organizatorima "Sokolenda".

Komentari 0
Povezane vijesti
Sokolac: Danas akcija dobrovoljnog davanja krvi Sokolac: Danas akcija dobrovoljnog davanja krvi
Kod Sokočanina pronađena bomba Kod Sokočanina pronađena bomba
Održan poetski pomen i besjeda na "Novom Zejtinliku" Održan poetski pomen i besjeda na "Novom Zejtinliku"
Najčitanije
  • To nisu bili ljudi, već zvijeri: Stradanje braće Petra i Pavla
    37m
    13
  • Na današnji dan umro Branko Radičević - poeta neprolazne mladosti
    8h 10m
    0
  • Gori deponija u Krupačkim stijenama
    10h 50m
    9
  • Ljudski nemar izazvao požar na deponiji otpada u Krupačkim stijenama
    10h 28m
    5
  • Bjelica: Požar stavljen pod kontrolu
    9h 32m
    4