Srbi se i danas okupljaju, transparentima poručuju da žele mir

02.06.2023. 08:50
0
IZVOR: srna.rs/kosovo-online.com

Srbi se i jutros okupljaju u opštinama Zvečan, Zubin Potok i Lepostavić kako bi natjerali pripadnike ROSU jedinica da se povuku iz svih opština sa sjevera Kosova i Metohije.

Zahtjev Srba je i da nelegalni gradonačelnici ne ulaze u zgrade opština i da budu pušteni na slobodu Radoš Petrović i Dušan Obrenović.

Okupljeni nose transparente kojima poručuju da žele mir i slobodu.

 

"Zašto mi Kurti snajperom nišani dete?", "Mi nismo kriminalci samo hoćemo slobodu", "Nećete nas oterati iz naše kuće", "Svi smo mi Radoš i Dušan", "Hoćemo mir, a ne suzavac i šok bombe", piše na transparentima koje ispred okupljenih građana nose mladići.

Srbi su sinoć u manjim grupama u sve tri opštine "dežurali" ispred opštinskih zgrada.

Okupljanja u tri opštine na sjeveru Kosova i Metohije, poslije sukoba sa ROSU i Kforom u ponedjeljak, 29. maja, protiču bez incidenata.

Kfor je na sjeveru Pokrajine prisutan sa većim brojem pripadnika raspoređenih uglavnom na prilaznim putevima opštinskim zgrada, u dvorištu i ispred objekata oko kojih su postavili bodljikavu žicu.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Zaselju kraj Travnika uništeno između 60 i 80 pravoslavnih spomenika U Zaselju kraj Travnika uništeno između 60 i 80 pravoslavnih spomenika
Ruski instruktor za borbe prsa u prsa koji je dao život za Republiku Srpsku i slobodu srpskog naroda Ruski instruktor za borbe prsa u prsa koji je dao život za Republiku Srpsku i slobodu srps...
Godišnjica ubistva Zorice Divčić Godišnjica ubistva Zorice Divčić
Najčitanije
  • Pale: Nakon svađe upotrijebljeno vatreno oružje
    21h 39m
    12
  • Godišnjica rođenja Petra Kočića
    16h 9m
    0
  • MUP Srpske od danas uvodi elektronske usluge
    19h 4m
    0
  • Dan žalosti u Srpskoj 4. jula
    15h 1m
    0
  • Istočna Ilidža: Raspisan tender za izgradnju parkinga na Dobrinji
    12h 35m
    0