Srđan Fundup osvojio turnir u Kaknju

23.09.2019. 10:42
0
IZVOR: Srna

Fočanski teniser Srđan Fundup trijumfovao je na 20. međunarodnom turniru "Kameni dvorac open" u Kaknju.

Turnir u Kaknju igran je u tri kategorije /do 35, od 35 do 45, i stariji 45 godina/, a član Teniskog kluba "Foča" i trener u tom klubu bio je najbolji u kategoriji do 35 godina u kojoj je nastupilo 15 tenisera iz BiH i Hrvatske.

Fundup je u finalu savladao juniorskog reprezentativca BiH Mirzu Čabra iz Zenice sa 2:1 u setovima.

U meču punom kvalitetnog tenisa i velikog broja preokreta, Fočak je slavio rezultatom 4:6, 6:2, 10:8 i time još jednom pokazao odličnu formu i tenisko umijeće.

Fundup kaže da je konkurencija bila veoma jaka i da su mečevi bili fizički zahtjevni s obzirom da je igrao i dubl mečeve.

-Finale je bilo na profesionalnom nivou, a mnogi gledaoci komentarisali su da nas je bilo uživanje gledati. Neizvjesnost i velika borba na terenu do samog kraja meča, u kom je odlučio samo jedan poen-, rekao je Fundup.

U kategoriji parova, Fundup je osvojio drugo mjesto u paru sa Sinišom Pejićem iz Modriče.